1 жовтня – ікони Божої Матері «Цілителька». В цей день моляться до святої та просять здоров’я.

Ікона Божої Матері «Цілителька» вважається однією з найдавніших. Її явище відбулося в IV столітті. Інша ікона з такою ж назвою прославилася чудесами в XVIII столітті в Москві. У книзі «Руно орошене» Дмитра Ростовського міститься наступна інформація про чудесне знамення Богородиці. Вікентій Бульвіненський, клірик Наварнінської церкви, при вході і виході з храму завжди схиляв коліна перед іконою Божої Матері і вимовляв коротку молитву. Одного разу цей благочестивий чоловік захворів небезпечною хворобою: у нього запалився язик, а потім почав гнити. Біль був настільки сильним, що чоловік втрачав розум, але, приходячи в себе, хворий не забував подумки читати молитву до Божої Матері. Джерело

Коли клірик вже лежав на одрі хвороби і готувався до смерті, до нього в образі прекрасного юнака з’явився Ангел Хранитель. Він з співчуттям подивився на хворого і звернувся до Богородиці, піднісши Їй молитву про зцілення. Божа Матір почула молитву і з’явилася. Вона зцілила хворого клірика, окропив молоком зі своїх грудей його уста. Після чого він відчув себе абсолютно здоровим, повернувся в храм і став на криласі разом з співаючими.

Клірики здивувалися, побачивши його здоровим. Адже ніхто з них уже й не сподівався, що він буде жити. Вони стали розпитувати Вікентія про причини його здоров’я, і тоді він розповів їм про чудесне явлення Божої Матері і про те, що з ним сталося. На доказ своїх слів він показав сліди молока, які залишилися на його вустах.Сьогодні ікона Божої Матері Цілителька знаходиться в Москві. Вона є копією ікони з Цікланського храму в Грузії, написаної в IV столітті за часів святої рівноапостольної Ніни. На образі зображена Божа Матір, що стоїть біля ліжка хворого клірика.

У нижній частині деяких списків чудотворної ікони поміщений текст про диво, схожий на розповідь з твору Дмитра Ростовського. На полях ікони іноді присутні зображення безсрібників Косми і Даміана, мучеників Кирика та Іулітти, священномученика Антипа Пергамського.

В ім’я ікони «Цілителька» освячують храми при лікарнях, щоб хворі могли помолитися Богоматері про зцілення душі і тіла. Також у цього святого образу моляться люди в скорботних обставинах.

Молитва до Пресвятої Богородиці

О Пресвята Владичице, Царице Богородице, вища за всі Небесні сили і святіша за всіх свя­тих! Припадаємо і поклоняємося Тобі перед усечесним цілительним образом Твоїм, згаду­ючи дивне явлення Твоє болящому клірику Вікентію, і ревно благаємо Тебе, всесильну Заступницю й Помічницю роду нашого: як у давнину Ти подала зцілення клірикові, так і нині зціли наші недужі на гріховні рани та всіляки пристрасті душі й тіла; визволи нас від усяких напастей, бід, скорбот і вічного осуду. Збережи від душозгубних учень і зневіри, від улесливих і несподіваних підступів невидимих ворогів. Подай нам сполучену зі Святим Причастям безболісну, мирну, неосоромну хрис­тиянську кончину і сподоби нас на непідкупному Суді Христовому стати пра­воруч Всеправедного Судді й почути Його блаженний голос: прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте приготоване вам від ство­рення світу Царство. Амінь.

1 жовтня – ікони Божої Матері «Цілителька». В цей день моляться до святої та просять здоров’я.