10 березня — Прощена Неділя. Як правильно просити вибачення

А традиційна відповідь «Бог простить» означає, що всі роблять помилки, тому не варто засуджувати один одного, приміряючи на себе роль Бога

18 лютого Прощена неділя. За традицією, цей день є останнім перед початком найтривалішого пісного періоду, який називають Великим постом, передає Ukr.Media.

Більше 40 днів віруючим людям треба дотримуватися суворих обмежень у їжі та способі життя, згадуючи про земний подвиг Ісуса Христа. Священики нагадують, що головне завдання посту аж ніяк не в тому, щоб перестати їсти м’ясо. Треба очистити за цей період свою дyшу і тiло, що дуже важливо для кожного з нас.

Весь останній тиждень, що передує Великому посту, присвячений підготовці тiла і дyші до непростих випробувань. Останній день Масляного тижня – Прощена неділя – має велике значення для правильного початку посту, тому не варто нехтувати цими віковими традиціями.

Просити прощення, а також прощати і відпускати від себе образи – вкрай важливі вміння, які дозволять легше пережити будь-які труднощі, пов’язані з початком Великого посту.

У Прощену неділю люди намагалися вибачитися перед усіма своїми близькими і друзями та самим у відповідь знайти сили для прощення. На думку психологів, невирішені конфлікти в родині й відносинах рyйнують дyшевну гармонію, відновити яку настільки непросто.Дуже важливо розуміти, що в момент, коли людина щиро просить пробачення, не варто починати її засуджувати. Вона визнає, що стала винуватцем неприємностей і, що дуже важливо, кається в цьому. Багатьом з нас складно попросити вибачення і зробити перший крок назустріч, тому треба цінувати силу людини, яка на це наважилася.

А традиційна відповідь «Бог простить» означає, що всі роблять помилки, тому не варто засуджувати один одного, приміряючи на себе роль Бога. Ми, люди, грішні й не нам вирішувати, хто вартий вибачення, а хто ні. В цьому і полягає суть християнського прощення.

10 березня — Прощена Неділя. Як правильно просити вибачення