10 липня — день святого Самсона. Що потрібно зробити усім господарям

10 липня, православний світ відзначає день святого Самсона. Народився він у 5 столітті, в родині знатних римських людей. Юнаком почав навчатися лікарській справі, бо хотів допомагати хворим. Після смерті батьків, святому залишився великий стан. Проте, він відпустив всіх рабів, а спадщину роздав нужденним. Переїхав в Константинополь, заснував там будинок, в якому приймав мандрівників, жебраків та хворих. Кожному з них він надавав безоплатну медичну допомогу, прихисток та харчування.

Також, він зміг зцілити від важкої хвороби правителя Візантії. За це святий попрохав імператора побудувати храм та безкоштовну лікарню. Довгі роки ці заклади знаходилися під керівництвом Самсона.

Традиції в цей день.

В цей день починався сінокіс й селяни молилися святому, щоб він не посилав дощі, бо потрібно зібрати та просушити сіно. Знахарі виготовляли з сіна лікувальні пояси, які позбавляли від болей в спині.Сьогодні слід прибрати непотрібні речі та подарувати їх комусь. Зазвичай це ті речі, якими вже тривалий час ніхто не користується. Краще не тримати їх біля себе, а подарувати тим, кому це необхідно. Наші пращури передавали речі з покоління в покоління, але зараз не той час, щоб це робити. Склад непотрібних речей накопичує негативну енергетику, а через деякий час почне віддавати її назад. Тому, приходять хвороби, негаразди та проблеми.

Поки в житті накопичуються старі речі, новим до нього шлях закритий. Якщо речі вже давно не використовуються, краще зібрати їх та принести в церкву, де для них почнеться друге життя.

Народні прикмети в цей день.

Метелики різко перелітають з місця на місце та шуршать крилами — до негожої погоди найближчим часом.

Бджоли розлючені, чекайте посушливої погоди.