10 серпня — день Смоленської ікони Пресвятої Богородиці. Що потрібно зробити в це свято

10 серпня, православний світ відзначає день Смоленської ікони Пресвятої Богородиці «Дороговказниці», вона ще має назву «Одигітрія». Написав святиню євангеліст Лука при житті Діви Марії, за бажанням правителя тих часів Феофіла.

Спочатку ікону перенесли з Антіохії до Єрусалиму, а потім дружина імператора перевезла її у Константинополь та передала у Влахерський храм.

Ікона переходила від батьків до синів імператорської родини Мономахів, поки Володимир Мономах не переніс її у Смоленський собор, збудований на честь Успіння Божої Матері.

У Москву приїхала ікона разом з донькою литовського князя, який у 14 столітті володів Смоленськом. Вона одружилася з Московським князем Василієм та привезла святиню у Благовіщенський собор, де її встановили праворуч від царських воріт.

Жителі Смоленська разом з єпископом Мисаїлом домоглися, щоб ікону повернули. Тоді, у 1456 році, її урочисто перевезли на батьківщину, залишивши у Москві дві її копії.

У 1602 році, з образу було написано список, який розмістили у вежі над Дніпровськими воротами під шатром. У 1727 році, там збудували дерев’яний храм, а пізніше, у 1802 – кам’яний.

Цей список був наділений благодаттю оригінального образу. Тому, його взяли на Бородінську битву й носили по табору, щоб підбадьорити воїнів. Також, цю ікону заносили до поранених та хворих у Лефортовський палац. Після битви, список перевезли до Ярославля.