10 серпня — ікони Божої Матері «Розчулення». До неї моляться усі жінки, і просять допомоги.

Ця ікона вшановується як «жіноча», так як перед нею дівчата і їх матері молять Богородицю про щасливий шлюб, про легку вагітність і благополучні пологи.

Ікона Божої Матері «Розчулення» Серафимо-Дівеевська належала преподобному Серафиму Саровському, була іконою, перед якою він молився в келії. Маслом від лампади, що горіла перед цією іконою, преподобний помазував хворих, які отримували після помазання зцілення. Джерело

Подвижник називав ікону «Розчулення» — «Всіх радощів Радість», і перед нею він помер на молитві 2 січня 1833. Після смерті преподобного Серафима Саровського образ віддали сестрам Дівєєвської Серафимівської обителі. Ікона Божої Матері «Розчулення» перебувала до революції в Троїцькому соборі Серафимо-Дівеєвського монастиря. Богоматір на цій іконі зображена в напівзросту, з хрестоподібно складеними на грудях руками, без Богонемовляти, в момент виголошення Нею слів Архангелу Гавриїлу при Благовещенні: «Се раба Господня, нехай буде мені за словом твоїм».



Дивеєвським сестрам отець Серафим неодноразово говорив, показуючи на ікону Божої Матері «Розчулення»: «Доручаю і залишаю вас на піклування ось цієї Цариці Небесної». У 1903 році ікона «Розчулення» приносилася хресним ходом з Дівєєва в Саров на торжество прославлення преподобного Серафима Саровського чудотворця. Після закриття Дивеевского монастиря в 1927 році єпископ Серафим (Звездинский), архієпископ Тамбовський Зіновій (Дроздов) і ігуменя Олександра були арештовані і відправлені в Москву.

По звільненні матушка Олександра з декількома сестрами оселилася в Муромі, зумівши зберегти і забрати з собою чудотворний образ ікони Божої Матері «Розчулення». Весь цей час, аж до початку дев’яностих років, ікона була на збереженні у різних людей, які були очевидцями чудес, що відбувалися перед образом. У 1991 році ікона була передана Патріарху Московському і всієї Русі Олексію II.

Раз на рік — у свято Похвали Пресвятої Богородиці — ікона Божої Матері «Розчулення» виноситься на загальне поклоніння в Патріарший Богоявленський собор в Москві.