14 травня — день Матері. Не забудьте про своїх найрідніших

День Матері – є міжнародним святом, яке вшановує наших мам. Цього дня приймають вітання матері та вагітні жінки. Тому, всі ми, як завжди, поздоровляємо своїх ріднесеньких матусь.

Україна відзначає цей день у травні в другу неділю. Цього 2023 року, святкування Дня Матері, такого важливого для нас усіх свята, припадає на 14 травня.

Жінка-мати, здавна, завжди мала повагу та шану. Тому, історія вшанування жінки має глибоке коріння. А починалося це свято коли у Древній Греції існував культ матері. Великій матері богів присвячувались містерії, здійснювались обрядові та ритуальні дійства, які проводились весною по всій Азії.

Православний український народ на протязі травня місяця моляться про захист та допомогу Пречистій Діві Марії. Ще вважалось, що Богородиця завжди опікувалась українським козацтвом.

У Львові 1928 році вперше українці святкували День Матері завдяки активісткам організації «Союз українок Канади». Вони почали організовувати по Західній Україні конференції, фестивалі та концерти присвячені жінці-матері. У 1929 році стали вшановувати це свято не тільки у Львові та Тернопільщині, а й по всій країні.

Але радянська влада у 1939 святкування цього дня заборонила.

Повернулося  Свято Матері в Україну лише у 1999 році.

Традиції на День матері 2023 року.

У багатьох країнах світу є свої традиції святкування цього свята. Наприклад, дарувати квіти, співати пісні, робити разом з дітьми власноруч вітальні листівки та інше.

У Австралії та США громадяни носять в цей день в петлицях одягу квітку гвоздики. Важливу увагу приділяють кольору пелюсток: якщо мати жива, носили кольорову квітку, якщо ні, то білу гвоздику, яка символізувала, що діти пам’ятають про своїх матерів.

А в Україні в цей день рясно квітує бузок, який і є символом нашого Дня Матері.