10 травня, православний світ відзначає Семенів день. Святий був одним з 70-ти апостолів, який ніс людям Слово Боже та загинув за прихильність християнству, коли йому було майже сто років.
Традиції в цей день.
В давні часи, люди серйозно ставилися до орних робіт в цей день, проводили підготівельні роботи, готували насіння, слідкували за погодними умовами та торкалися руками землі, щоб зрозуміти чи прогрілася вона. Посівні роботи проводилися лише за умови теплої погоди, щоб сходи були гарними та міцними. Тому, намагалися за короткий час зорати землю та провести посівні роботи.
Знахарі на свято читають замови над людьми проти нечистих сил та проводять магічні обряди. В цей день можуть виникати сварки та конфлікти. Щоб цього уникнути, потрібно на червоній нитці з бавовни зав’язати два вузли, помолитися та тримати оберіг в правій кишені протягом всього дня. За звичаєм, потрібно вклонитися сирій землі, розповісти про свої негаразди, труднощі й попрохати Симеона про насіння та допомогу.
З початку травня вже всюди співають птахи. Здавна люди раділи їх поверненню, бо це означало, що скоро встановиться стійке потепління.
Орні роботи починалися з того моменту, як в лісі на деревах з’являлися листочки.
За прикметою, якщо на Симеона стоїть тепла погода, потрібно вивести хворого на двір, щоб він погрався на сонці – це зміцнить його здоров’я.
Народні прикмети в цей день.
Йде дощ – до гарного врожаю жита.
Береза зазеленіла – можна висаджувати картоплю.
Вранці немає роси, чекайте зливи протягом дня.
Туман ввечері – до теплої та сухої погоди.
Кричить сова, чекайте похолодання або негоди.