11 березня — Чистий понеділок: чого не можна робити в перший день Великого посту

Суть Чистого понеділка криється у досягненні духовної чистоти

Християни східного обряду називають перший тиждень Великого посту Федоровим тижнем, а його понеділок — чистим.
У перший тиждень посту дотримуються суворої дієти, а в Чистий понеділок — абсолютне утримання від їжі, можна тільки воду.

Що можна і що не можна робити у Чистий понеділок

Для православних Чистий понеділок — «продовження» прощеної неділі, коли треба продовжувати вголос або подумки просити вибачення за свою поведінку і слова, і прощати інших.

В цей день передбачено повне утримання від прийому їжі, день треба провести у праці, можна зробити прибирання в будинку, але ввечері, бажано знайти час для відвідування церковної служби (у перший понеділок посту починають читати Біблію та Євангеліє).

Прийнято мити в будинку весь посуд, а також відвідувати лазню. У Чистий понеділок — добре пересаджувати нужденні в цьому рослини, щоб усе росло і розвивалося активно.

Вважалося, що в цей день жінкам не можна ходити в гості. А ще їсти їжу, що залишилася після Масниці, не можна, а краще віддати її птахам і тваринам.Традиції та обряди
Суть Чистого понеділка криється у досягненні духовної чистоти. Свято починається з недільної молитви. Всі віруючі просять один в одного пробачення і зустрічають Великий Піст з чистою совістю – очищеними, тими, хто простив і прощення.

Крім духовної чистоти, слід дотримуватися побутову і тілесну. В цей день прибирають будинок після Масляної: вимивають, вичищають житлові приміщення, посуд, начиння. Для тілесної чистоти прийнято відвідувати лазню.

Джерело