11 червня — ікони Божої Матері «Споручниця грішних». До неї моляться в цей день і просять заступництва

11 червня, православний світ вшановує пам’ять дуже відомого образу Богородиці «Споручниця грішних». Ця чудотворна ікона допомагає полегшити душевні страждання, владнати різні негаразди та сімейні конфлікти.

Вперше про стародавню ікону заговорили в 1843 році. Вона була розміщена в храмі на території Миколаївського Одринського монастиря. Після сну откровення, який наснився багатьом жителям міста, до образу Діви Марії «Споручниця грішних» почали приходити віряни зі своїми молитвами. Ікона була наділена чудотворною силою та рятувала важкохворих від загибелі.

На території України, така ж ікона розміщена у Свято-Вознесенському жіночому монастирю. До неї й досі звертається багато християн за допомогою. Під час нападу на монастир, злодії намагалися викрасти святий образ, але нічого не вийшло. Святиня не зрушила з місця, тому вони забрали тільки ризу з дорогоцінного металу. Віряни допомогли монахиням відновити ікону.

Молитва іконі Богородиці «Споручниця грішних».

До кого піднесу я сльози мої, Владичице, до кого прийду я з горем моїм, як не до Тебе, Царице Небесна? Хто плач мій і стогін мій прийме, і молитви наші завжди вислухає, як не Ти, Всеблага Заступнице, всіх наших радощів Радість? Почуй же й нині піснеспіви та моління, що й за мене, грішного, до Тебе возносяться. Будь мені, Мати, Покровителькою і радощів всім нам Подателькою. Влаштуй життя моє, як бажаєш та знаєш. Віддаю бо себе під Твій покров та турботи, щоб радісно разом зі всіма завжди співати Тобі: радуйся, Благодатна; радуйся, Обрадувана; радуйся, Преблагословенна; радуйся, Препрославлена навіки. Амінь.