11 червня — Ікони Божої Матері «Споручниця грішних». У цей день моляться до неї і просять про допомогу.

Ікона Божої Матері “Споручниця грішних” – один із відомих чудотворних образів. Православні християни вшановують її пам’ять 20 березня та 11 червня. Назва ікони пішла від напису на ній: “Я Споручниця грішних перед Сином Моїм…”

Багато людей підтверджують, що у разі якихось негараздів, сімейних неладів і особливо коли «болить душа», ті, хто приходять приклонитися до ікони «Споручниця грішних», після молитви перед нею одержують допомогу в своїй потребі та душевне полегшення.

Вперше про ікону заговорили у 1843 році. Образ Божої Матері зберігався у Миколаївському Одринському чоловічому монастирі в Орловській губернії в старій каплиці біля воріт. Ікона була настільки стародавньою, що не викликала у парафіян ні цікавості, ні належної шани. Але якось багатьом місцевим жителям у сновидіннях було Боже Одкровення, що “Споручниця грішних” наділена чудотворною силою, і до неї потекли люди з молитвами про свої проблеми та хвороби. Ікону урочисто перенесли до храму, і вже через деякий час стало відомо про чудодійні зцілення тяжкохворих. А коли в тих краях сталася епідемія холери, багатьох вражених смертельною хворобою віруючих молитви до ікони повернули до життя.

У 1848 році Димитрій Бонческул з Москви зробив список “Споручниці грішних”. Ікона з зображенням Богоматері, що тримає на лівій руці Немовля, руки якого розташовані на правій руці Богородиці, була встановлена в його будинку. Цей список прославився витіканням цілющого мира і був згодом перенесений в храм святителя Миколая, розташований в Хамовниках.

В Україні більш відома Корецька ікона Божої Матері з такою ж назвою. Цей образ з прадавніх часів був власністю корецьких князів, які називали його “Благодатна”. У 1622 році останній з князів, Самуїл, був полонений турками, а його брат Іоанн в силу обставин став католиком. Брат князя, бажаючи зберегти родинну святиню, звернувся за допомогою до ігуменії Серафіми, що була його сестрою. Ікону було урочисто перенесено до Свято-Вознесенського Корецького жіночого православного монастиря. Там вона знаходиться і сьогодні, не полишаючи в біді жодного, хто звертається до Богородиці зі щирою молитвою.У 2002 році ікону “Споручниця грішних” невідомі злодії намагалися викрасти з Корецького монастиря. Але їх поживою стала тільки дорогоцінна риза, чудотворна ікона навіть не зрушила з місця. Стараннями монахинь, віруючих та духовенства святий образ було відновлено.

Молитва

До кого піднесу я сльози мої, Владичице, до кого прийду я з горем моїм, як не до Тебе, Царице Небесна? Хто плач мій і стогін мій прийме, і молитви наші завжди вислухає, як не Ти, Всеблага Заступнице, всіх наших радощів Радість? Почуй же й нині піснеспіви та моління, що й за мене, грішного, до Тебе возносяться. Будь мені, Мати, Покровителькою і радощів всім нам Подателькою. Влаштуй життя моє, як бажаєш та знаєш. Віддаю бо себе під Твій покров та турботи, щоб радісно разом зі всіма завжди співати Тобі: радуйся, Благодатна; радуйся, Обрадувана; радуйся, Преблагословенна; радуйся, Препрославлена навіки. Амінь