11 лютого – Ігнатьєв день: обряди, традиції і прикмети

Сьогодні виганяють з дому лукавих духів, що заважають жити. Способи дуже прості.

11 лютого у православному світі шанують святого Ігнатія Богоносця. За народним календарем дата отримала назву Ігнатьєв день.

Хто такий святий Ігнатій?

Проживав Ігнатій в I-II століттях в Антіохії, був учнем Іоанна Богослова. Він — перший великий християнський письменник, відомий своїми посланнями. Йому моляться про зміцнення віри, про дарування духовної мудрості, про напоумлення тих, хто потрапив під вплив секти.

Обряди й традиції цього дня

11 лютого у народі вважали днем відьом. Ця нечисть всіма силами намагалася зашкодити землі, на городи і поля наслати неврожай і безпліддя, навести порчу і заразу на кущі, дерева і людей.

Відьми заламують на городах неприбрану з осені траву. Якщо невчений чоловік зріже її, то незабаром захворіє і помре.

Щоб врятувати від відьомських проказ свою земельну ділянку, треба на Ігнатьєв день увіткнути по периметру з чотирьох сторін чортополох. Нечисті сили цієї рослини бояться і його обходять стороною.

На Ігнатьєв день проводять обряд залучення в будинок щастя. Господині повинні спекти кулеб’яку з капустою і нагодувати вечерею всю сім’ю, залишки пирога віддати домашній худобі.

Сьогодні треба читати замовляння людям, у кого є проблеми із зором. А ще краще з ранку піти в храм і помолитися Ігнатію Богоносцю. Наші предки вірили, що святий обов’язково допоможе позбутися від недуги.

Прості та ефективні способи вигнання лукавих духів з дому

Для початку розберемося, як зрозуміти, чи живуть у вашому домі лукаві духи? Їх присутність може проявлятися різними паранормальними явищами:

• якесь невелике місце в домі надто холодне або жарке;

• речі переміщуються, зникають, а потім з’являються знову;

• кілька разів сниться один і той же сон, особливо якщо в ньому є заклик до якоїсь дії;

• самі по собі включаються і вимикаються електричні прилади, світло в кімнатах;

• коли ви вдома самі, є відчуття присутності ще когось незримого, чого по шкірі біжать мурашки, з’являються страх і паніка;

• самі відкриваються і закриваються двері, вікна;

• чути голоси, дивні звуки, кроки.

Все це заважає нормальному життю людини, тому від лукавих духів треба позбавлятися.Існує багато нескладних способів:

1. При вході в будинок додайте дві ікони: над вхідними дверима Святої Трійці, навпроти — Божої Матері «Семистрільна». Одразу на вході або в червоному кутку, де у вас знаходяться всі святі образи, закріпіть розп’яття. Скажіть при цьому:

«Образ хреста узріть, всі духи лукаві підіть».

2. Спробуйте наполегливо, але при цьому спокійно попросити духів покинути ваше житло. Повторюйте прохання багато разів, особливо під час генерального прибирання в будинку. Важливо, щоб ви самі в цей момент не злилися і не боялися.

3. Добре допомагає обкурювання житла. Зробіть із шавлії пучок, зв’яжіть його у основи мотузкою. Підпаліть з одного боку, і пройдіться по всім кімнатах, обкурюючи їх димом. Можете пом’яти сушену травичку, скласти в керамічну миску, підпалити і пронести по дому. Використовують і інші трави: деревій, базилік, кропиву, полин, материнку, звіробій.

4. Періодично окропляйте святою водою всі кути в хаті, віконні та дверні прорізи.

5. Читайте молитви, особливо сильними для вигнання духів вважаються «Отче наш» і «Молитва чесному і животворящому хресту».

6. Дуже дієвим захистом будинку є засушений звіробій, який збирали на Івана Купала. Його треба класти біля вхідних дверей (можна увіткнути в щілини або покласти під килимок на порозі).

Пам’ятайте, що всякі дивні речі, що відбуваються в будинку, варто списувати на духів лише в тому випадку, коли всі інші варіанти перевірені і виключені.

Адже людина відразу починає думати про погане, нервує, а причиною сторонніх шумів може бути банальне осідання будинку або протяг.

Народні прикмети

Якщо в ніч на 11 лютого місяць червоний, вдень очікується сильний, поривчастий і різкий вітер.

Морозний Ігнатьєв день передвіщає сонячний і посушливий серпень.

Джерело