29 січня, православний світ відзначає день святого Лаврентія. Він народився в родині знатних бояр, які сповідували християнство. Святий мав дар зцілення та був єпископом в Турівській єпархії.
В юнацькому віці відмовився від всього мирського та прийняв чернецтво. Пішки відправився в Київ, де почав служити у Печерському чоловічому монастирі. Там Лаврентій весь час молився та прохав милості Всевишнього. Святитель хотів усамітнитися, але в Печерській Лаврі не практикували відлюдництво, тому Лаврентій не отримав благословення. Тоді він покинув обитель та пішов до Свято-Дмитрівської Скопинської чоловічої обителі. Там йому вдалося усамітнитися.
Завдяки своєму дару зцілення, Лаврентій допомагав нужденним та всім, хто прохав про допомогу. Через це його почали шанувати по всьому світу.
Традиції в цей день.
На свято спостерігали за погодними умовами та шанували традиції. За повір’ям, сьогодні нечисть виходить гуляти, щоб нашкодити людям та отруїти землю. Наші пращури вірили, що відьми своїми обрядами й наговорами забирають родючість землі, насилають хвороби на плодові дерева та ягідні кущі, а також, наводять порчу й пристріт. Щоб цього досягти, відьми роблять заломи на сухій траві. Якщо хтось спробує зрізати залом, він неодмінно захворіє або помре. Через це, всі намагалися уникати таких місць, а згодом почали спалювати суху траву.
Щоб захистити свою ділянку від нечисті, в землю встромляли чортополох, клали його в кожний кут в оселі та в ліжко для немовляти. За повір’ям, відьми дуже бояться цієї рослини та намагаються обходити такі місця, де є ця трава.
На день Лаврентія, люди, що мають вади зору, моляться та прохають зцілення, бо святий лікував незрячих й надавав зцілення від інших хвороб.
Люди, що народилися в цей день, мають тендітну зовнішність та непохитний характер. Щоб захистити своє здоров’я, потрібно носити амулет з андалузитом та амазонітом.
Сни, які наснилися в ніч на 29 січня принесуть з собою турботи та сльози.
В цей день не можна купувати взуття – до швидкої смерті.
Нагодуйте сьогодні птахів в лісі, щоб залучити достаток.
Народні прикмети в цей день.
Місяць рожевого кольору – до сильного вітру.
Шумить ліс, чекайте на ранню відлигу.
Дме вітер – до дощового року.
Морозна погода віщує спекотний серпень.
На небі багато зірок, чекайте щедрого врожаю.
На деревах іній – до ясної та безвітряної погоди.
Синиці голосно співають, чекайте морозів.
Дрібний сніг – до заморозків, а крупний – до потепління.