11 серпня — святої мучениці Серафими. В цей день моляться до святої, та просять допомоги.

11 серпня Православна Церква вшановує пам’ять святої мучениці Серафими, яка постраждала у другому столітті по Різдві Христовому.

Сама вона була родом з Антіохії. Жила свята в Римі у багатій і знатної римлянки Савини, яку вона звернула в християнство. Коли за указом імператора Адріана (117-138) почалися гоніння на християн, правитель Берил наказу привести на суд християнку Серафиму. Свята, без страху і переживань за своє життя, з’явилася на суд на першу вимогу.

Тоді разом з нею на суд прийшла і Савіна. Берил, побачивши таку знатну особу і дізнавшись, що Серафима її слуга на перший раз відпустив дівчину, але через кілька днів знову викликав святу Серафиму і почав суд. × Правитель хотів змусити святу принести жертву язичницьким Богам, але вона не погоджувалася, а лише читала молитви і прославляла Бога. Бачачи, що вона не зрікається Христа, Берил віддав її двом юнакам, але ті не змогли заподіяти їй ніякої шкоди.Коли вони підійшли до неї, вони впали в повному розслабленні. Правитель вирішив, що свята знає магію і попросив її повернути юнакам здоров’я. Помолившись Богу свята підняла на ноги молодих людей. Вони відразу ж сказали, що ангел Господній не дав їм доторкнутися до дівчини. Берил, вислухавши це, не повірив їм і продовжив змушувати Серафиму відректися від Христа.

Святу почали мучити — її палили свічками і били палицями. Безсилий перед непохитністю християнки, суддя наказав її обезголовити. Савіна з благоговінням поховала тіло своєї святої наставниці. Джерело

11 серпня — святої мучениці Серафими. В цей день моляться до святої, та просять допомоги.