11 травня — Максимів день. Головні заборони, яких слід дотримуватися кожному господарю

11 травня, православний світ відзначає Максимів день. В цей час згадують про святих мучеників Максима, Квінтіліана та Даду.

Максим та його брати жили в 3-4 століттях. Загинули вони мученицькою смертю, за віру в Єдиного Бога. Імператор Діоклетіан намагався змусити їх зректися своєї віри, однак брати залишилися незламними. Тому, за наказом владики, їм відсікли голови.

Традиції в цей день.

Максим вважається покровителем домашньої худоби, особливо корів. В цей день люди моляться святому та читають замови на гарні надої.

11 травня можна їхати в подорож й вона буде вдалою. Сьогодні люди збирають цілющі рослини — кропиву, подорожник, мати-й-мачуху.

На свято забороняється проколювати вуха, бо можна заробити проблеми зі слухом. Не можна оголошувати новини про заручини, інакше шлюбне життя буде коротким та нещасливим. Дітям, яким немає й року, не можна в цей день стригти волосся та нігті — до хвороб. Забороняється білити — до невдач та недугів.

В народі свято має назву Максим-Березасік, бо люди вирушають в ліс, щоб набрати березового соку. Це дуже гарний напій, який має корисні властивості та приємний смак. Він містить в собі фітонциди, які мають такий самий вплив на організм людини, як антибіотики.

Березовий сік підвищує імунітет та допомагає побороти весняний авітаміноз. Також, він містить магній та кальцій, від чого судини будуть міцними й атеросклероз уповільниться в розвитку.

Також, сік корисний для людей хворих на онкологію, артрит, ангіну, фурункульоз, анемію та пневмонію. А ще — це природній сечогінний засіб.

За повір’ям, на день Максима сік берези набуває цілющої та магічної сили. Хворим він надає можливість швидше одужати, нужденним — покращити фінансове становище, а людям, які страждають від невдач в коханні — позбавитися від смутку та туги.

В першу чергу, березовий сік повинні випити тяжко хворі. Людину з лихоманкою потрібно  не тільки напоїти соком, а й обтерти ним. Однак, перед обтиранням, спочатку потрібно гарно помитися дощовою або талою водою з-під берези. Всі ритуали, пов’язані з березовим соком, проводяться в теплу та ясну погоду, щоб отримати максимальний ефект.

В інші дні, перед збором березового соку, потрібно звернути увагу на погодні умови. Дощ та туман — не варто йти в дім. Сік буде неякісним та швидко скисне.

Вважається, що більш якісний та цілющій сік потрібно збирати з верхніх кілок дерева. Він найбільше підійде для лікування хвороб.

Краще утриматися від збору соку з самотніх дерев. За повір’ям, в них живуть душі людей, що загинули насильницькою смертю.

Жінки вмиваються вранці березовим соком, щоб зберегти свою красу та молодість. Також, можна один раз на сім днів робити маску з березового соку та меду, щоб уповільнити старіння.

Не можна робити отвори наскрізь в березах, інакше вони загинуть, тому збирайте його обережно.

Народні прикмети в цей день.

Схід сонця ясний — до спекотного та сонячного літа.

В ніч на 11 травня небо всіяне яскравими зірками, чекайте врожайного року.