11 травня — святого Максима. Що потрібно зробити в цей день усім господарям

11 травня, православний світ вшановує пам’ять святого великомученика Максима. Він жив у 3-4 століттях та проповідував Христа. Його разом з братами Квінтиліаном та Дадою за християнську віру стратили відсікши голови.

Традиції в цей день.

В цей день господарі читають замовини на велику кількість молока, бо святий Максим вважається покровителем рогатої худоби.Травниці в цей день традиційно йдуть в ліс та заготовляють подорожник, мати-й-мачуху та кропиву.

11 травня, вважається вдалим днем для різноманітних тривалих подорожей.

В цей день люди вирушають в ліс або березняк та збирають цілющий березовий сік. Він містить багато корисних речовин, наприклад, вітамін С, фітонциди, кальцій та магній. Тому, його використовують при багатьох захворюваннях.

Також, березовий сік допомагає позбутися від туги за коханим, бідним покращити фінансове становище, а важкохворим вилікуватися та стати здоровими.Жінки застосовують березовий сік для протирання обличчя та приготування косметичних засобів. Це надає їм краси та молодості.

Березовий сік найкраще збирати з верхніх гілок в ясний та теплий день, щоб він мав цілющі властивості. Не можна збирати з одиноких берез, бо за легендою в них живуть душі померлих.

Що не можна робити в цей день.

В цей день заборонено білити оселю, бо добробут та здоров’я надовго покине родину.

Щоб маленькі діти не хворіли, заборонено обрізати їм волоссячко та нігтики.

Щоб шлюб був щасливим та довгим, не можна в цей день розказувати про заручини.Заборонено проколювати вуха, бо почнуться проблеми зі слухом.

Народні прикмети в цей день.

На небі вночі багато зірок – до гарного врожаю.

Ясний схід сонця віщує спекотне літо.