28 вересня — Харитонів день: що в ніякому разі не можна робити, щоб не накликати біду

Цього дня Церква Свята (візантійського обряду) віддає честь пам’яті святого Харитона ісповідника, а також пам’яті святого В’ячеслава Чеського.

Дуже небезпечним 28 вересня вважалося для тих, хто вступає в шлюб. Для того щоб відвести біду, приносили відьмі глечик меду з пирогом. Робили це молоді самостійно і потай від усіх. Вірили, що це задобрить відьму, і тоді вона не зіпсує весілля і не нашле яке-небудь прокляття. Якщо порчу все-таки наводили, то від неї можна позбутися різними способами. Наприклад, могли взяти в праву руку склянку води, а в ліву руку — ніж і прочитати спеціальний замову. Потім ставали на рипучу мостину, яка була в будинку, і випивали заговорений воду. Останній ковток виливали на себе, а ніж потім викидали.

Що не можна робити в цей день

Не можна було 28 вересня вживати в їжу ягоди, ні сирі, ні оброблені. Говорили, що диявол за три дні до свята плює на всі ягоди, і та людина, яка їх з’їсть, буде хворіти дуже довго.

Не починайте нічого нового, не ризикуйте просто так і будьте обережні на дорозі. Сьогодні ви можливо відчуєте незрозумілий страх, від якого потрібно позбутися зусиллям волі. Цілком ймовірно, що і слова будете сприймати неадекватно. Ні на кого не ображайтеся, не сваріться і не мстіть людям. Це все обернеться проти вас. Сьогодні корисно очищатися і голодувати.

Якщо ваш коханий часто сумує, то зверніть увагу, щоб не одягав речі синього кольору. Інакше у нього в житті почнеться чорна смуга. Також сьогодні можна вимітати з хати сміття, інакше по ньому напустять біду в будинок. Не дивіться в очі карооким людям, вони можуть навіть не бажаючи наврочити.

Народні прикмети на 28 вересня

Зайці довго забарвлення шерсті не міняють — за прикметами, зима наступить нескоро

Якщо людина народилася 28 вересня, то її талісманом є гірський кришталь

Вітер 11 жовтня дме з північного боку — зима буде суворою, із західного — сніжною, з південного — м’якою.

Сухе листя лежить тильною стороною — прикмета, що буде хороший урожай наступного року

28 вересня — Харитонів день: що в ніякому разі не можна робити, щоб не накликати біду