11 жовтня — міжнародний день дівчаток. Щиро вітаємо наших дорогих дівчаток і бажаємо багато-багато щастя!

У цей гарний, осінній день в Україні відзначається міжнародне свято присвячене дівчаткам. Це, ще одна чудова нагода привітати наших маленьких красунь, і побажати їм щасливої долі, та безхмарного життєвого шляху.

Це свято офіційно започаткувала у 2012 році Організація Об’єднаних Націй.

Заснувати таке свято запропонувала Канада на Генеральній Асамблеї ООН. А саму резолюцію просувала Рона Емброуз – канадський міністр у справах жінок.

Причини створення цього свята прості: привернути увагу світової громадськості до проблем дівчат усього світу. Зокрема, в багатьох країнах тотально порушуються права жінок і дітей. Недостатня увага приділяється освіті, медичному обслуговуванню, проблемі насильства над дітьми, порушенню соціальних прав, дискримінації, ранньому заміжжі, тощо.

У 2012 році день дівчаток присвятили проблемі ранніх шлюбів. Такі явища, як раннє одруження, або примус до одруження, є неприпустимим порушенням людських прав та свобод. І негативно впливають на всі аспекти життя жінки в цілому.
За даними ООН, близько 30%
неповнолітніх дівчат у всьому світі змушені вступити у шлюб. Такі явища притаманні найчастіше країнам Африки, Азії та Латинської Америки.2019 рік до дня дівчинки присвятили тему «сильна дівчинка: неписьменна і нестримна».

Завдяки цьому святу, багато неповнолітніх дівчат змогли перебороти стереотипи, ізоляцію, та не свідомість навколишнього світу.

Тож, ще раз вітаємо наших дівчаток і бажаємо багато-багато щастя!