12 липня — святих апостолів Петра та Павла. Що потрібно зробити в цей день кожному християнину

12 липня, православний світ відзначає день святих апостолів Петра та Павла. Петро був проповідником Слова Божого та одним з учнів Ісуса Христа. Займав посаду першого єпископа в Римі. Святий мав дар зцілення та воскресіння й за свою віру помер мученицькою смертю. Його розіп’яли на хресті головою вниз. За повір’ям, Петро мав ключі від царства небесного. Апостол не все своє життя належав до християнської віри. Він був одним з людей, хто приймав участь в гоніннях на християн.

За свої проповіді Павло переніс безліч тортур та помер мученицькою смертю й був позбавлений голови. За повір’ям, Павло управляє градом, повенями, громами, блискавками та пожежами.

В православному світі шанування Петра та Павла — це велике свято, перед яким християни тримають піст.

Традиції в цей день.

Наші пращури всім селом зустрічали сонце. Кожен, хто побачить схід сонця, буде здоровим та щасливим. Протягом ночі люди намагалися не заснути. Вони розпалювали вогонь, співали пісні та танцювали. Після світанку всі розходилися по своїх домівках, після чого йшли в храм послухати святкову службу. Вдень влаштовувалися ярмарки, а ввечері — бенкети з великою кількістю страв, пива, вина та м’ясних страв, бо піст закінчився.12 квітня відкривається новий рибальський сезон. Рибалки моляться апостолу Петру про щедрий улов.

Польові роботи знаходяться в самому розпалі. З цього дня починають підживлювати ділянки гноєм, через що свято прозвали «гнійницею».

В цей день варто утриматися від надмірного вживання їжі. Не можна займатися хатніми справами та працювати на городі. Забороняється свататися, лихословити, бажати іншим зла та думати про погане. Вінчання в цей день не проводяться. Прибирати ввечері стіл після вечері не можна, краще залишити все до ранку. За повір’ям, вночі в гості приходять душі покійний близьких, тому стіл не повинен бути пустим.

В Петрів день, хрещені батьки повинні відвідати своїх хрещеників та принести в подарунок гостинець.

Також, сьогодні потрібно пірнути в відкрите водоймище, яке має цілющі властивості.

Молодиці проводять обряди ворожіння на суджених в цей день.Народні прикмети в цей день.

Після 12 липня кує зозуля — до пізньої зими, а якщо зозулі замовкли ще до цього дня — до ранніх холодів.

На вулиці стоїть спекотна погода, чекайте сильних морозів на Різдво.