12 липня велике свято — Петра і Павла. Як правильно провести цей день, та що слід зробити

12 липня, православний світ вшановує пам’ять святих першоапостольних великомучеників Петра та Павла. А також, в цей день закінчується Петрів піст й люди починають вживати жирну їжу та влаштовувати гуляння.

Святі були найзавзятішими учнями Спасителя та зробили багато добрих справ для християнської віри й вірян. Вони саме в цей день загинули мученицькою смертю.

Традиції в цей день.

12 липня, потрібно відвідати божественну службу, поставити святим Петру та Павлу свічку й помолитися за свою родину.

Також, необхідно роздати милостиню та допомогти нужденним.

Господарі в цей день влаштовують сімейний обід та ставлять на стіл рибні страви. А хрещені батьки печуть пироги та прямують до своїх хрещеників на відвідини.

На свято Петра та Павла, не можна займатися фізичною працею й сваритися. Поприбирати, навести лад в оселі та прикрасити її польовими квітами, необхідно заздалегідь.

Після сходу сонця в народі заведено влаштовувати Петрівки. Це гуляння зі співами, танцями та водінням хороводів. У великих містах в цей день влаштовують великі Петрівські ярмарки.

Якщо зранку, 12 липня, вмитися з трьох джерел, то можна набратися здоров’ям та відвадити біти й нещастя.

Молоді дівчата не втрачали можливість поворожити в цей день. Вони збирали польові квіти, клали їх під подушку та очікували сон з майбутнім нареченим.