30 січня, православний світ відзначає Свято Трьох Святих. Ними були Василь Великий, Іоанн Златоуст та Григорій Богослов.
За переказами, в Константинополі, християни розійшлись у своїх міркуваннях та розділилися на три сторони. Зав’язалася суперечка, в якій ніяк не могли найти компроміс. Винуватцями суперечки були отці Православної церкви. Сторони не могли дійти спільної думки, хто зі святих головний.
Кожна сторона мала рацію, бо святі робили щось для нашого світу. Василь Великий міг розуміти природу та тварин, став засновником чернецтва й вів праведне життя.
Іоанн Златоуст проповідував Слово Боже, допомагаючи розібратися в ньому. Направляв людей на шлях істинний та допомагав дійти до покаяння.
Григорій Богослов був більше за всіх наближеним до Господа. Він був мудрою людиною та приклав багато зусиль для написання догмату Святої Трійці.
Через деякий час, до суперечки приєдналися звичайні громадяни. Святі сказали, що кожен з них має рівне значення та утворюють собою одне ціле. Тому, свято стало загальним для всіх них. Коли Іоанн повідомив рішення трьох святих, воно задовільнило всіх.
Традиції в цей день.
Традиційно на свято накривають щедрий стіл, на якому головною стравою є птиця або дикий звір.
Люди, що народилися 30 січня, мають дар розуміти природу. Тому, на Свято Трьох Святих вони повинні попіклуватися про звірів в лісі.
В цей день потрібно примиритися зі всіма, з ким знаходитесь в конфлікті, інакше залишитеся ворогами назавжди.
Жінки відкладають в цей день пряжу, інакше можна закликати неприємності в дім.
На Свято не можна сваритися, лаятися та заздрити.
Народні прикмети в цей день.
Миші спокійно ходять по снігу – до потепління.