31 травня, православний світ відзначає день Веремії. Народився він у 2 столітті в місті Команди. За своє християнське віросповідання зазнав численних тортур. Його побили так, що не залишилось шкіри на обличчі, після чого ще й кинули у вогонь. Проте, коли відкрили піч через 3 дні, Єремія сидів в ній цілий та неушкоджений. Не вдалося вбити святого й найсильнішою отрутою.
Розлючений правитель наказав здерти з Єремії шкіру, виколоти очі, витягти всі жили та підвісити головою до землі. Однак святий все одно не помирав. Тоді Севастіан власноруч відрізав йому голову ножем. Тіло святого таємно поховали християни. Могила Єремії володіла цілющою силою, завдяки якій одужало багато хворих.
Традиції в цей день.
В народі свято має назву Веремій-розпрягальник, бо вже закінчувалася посівна, розпрягали коней та відправляли на відпочинок. Після свята вже нічого не висаджують, крім сочевиці, квасолі та гороху.
За повір’ям, сьогодні потрібно одягти чорні або сині речі, тоді день пройде вдало.
Чорний колір.
Його асоціюють з негативними емоціями. Однак, психологи стверджують, що чорний – колір сили. На важливий захід, для привернення уваги, краще одягти чорну сорочку з елементами зеленого, блакитного, червоного або жовтого кольору.
Для більш консервативних заходів підійде комбінування чорного та білого кольорів.
Види нарядів та їх пояснення:
Чорно-синій – символізує владність, розкіш та впевненість в собі.
Темно-синій – підійде для важливої зустрічі та світських заходів.
Сіро-синій – наряд на кожен день, який підвищує працездатність, концентрує увагу та налаштовує на серйозні думки.
Світло-синій – для ділових зустрічей.
Блакитний – уособлення цілісності.
Народні прикмети в цей день.
В ніч на Єремію тепло – до врожайного літа.
Погана погода, чекайте суворої зими.