31 березня — святого Іпатія Чудотворця. Що потрібно зробити в цей день усім християнам

31 березня, православний світ вшановує пам’ять святого Іпатія Чудотворця. Він жив у 3-4 століттях та був єпископом Гангрським. Його вбили аріанські розкольники християнської віри, коли Іпатій повертався з Першого Нікейського Собору, де засудили аріанську єресь. Тіло святого знайшли в печері та поховали з необхідними почестями. Мощі преподобного Іпатія прославилися своїми чудодійними властивостями. Вони допомагали лікувати різні захворювання та звільняти одержимих від нечистого.

Традиції в день Іпатія.

В цей день християни йдуть до церкви або моляться вдома святому Іпатію. Віряни просять допомоги у вирішенні різних проблем, радості стати матір’ю, перебігу важкої вагітності, налагодження грудного вигодовування та захисту від темних сил.

На Іпатія потрібно захистити себе та родину від проникнення злого духу. Для цього необхідно накреслити на вікнах та дверях хрест, розкласти по будинку гілки чортополоху й не вимовляти такі слова, як чорт або біс.

Жінки, які народилися в цей день, мають особливу силу та звуться вогнищанками. На день народження вони повинні взяти вогонь з печі та розвести ним багаття на городі або в полі. Над цим вогнем проносять важкохворих, щоб вони одужали, а також господарський інвентар, щоб він довго прослужив.