31 січня — день Микити. Чого не можна робити в цей день усім господарям

31 січня, православний світ відзначає день Микити. За легендою, спочатку він став ченцем в Києво-Печерському монастирі. Через деякий час вирішив вести відлюднений спосіб життя. Його намагалися відмовити, але не вийшло. Диявол в образі янгола явився до Микити та хотів спокусити його. Він примушував святого ненавидіти Євангеліє. Однак, Микита краще за інших знав Старий Завіт й інші ченці, побачивши вплив диявола на Микиту, спільними зусиллями прогнали його, врятувавши святого. Після цього, до кінця свого життя, Микита тримав суворий піст та прагнув до смирення. Згодом він став єпископом Києво-Печерського монастиря.

Традиції в цей день.

В народі свято отримало назву Микита-пожежник. Люди моляться святому, проводять різні ритуали та прохають захистити житло від полум’я. Такі молитви будуть почуті та будинок весь рік буде захищений від пожеж.

За повір’ям, в цей день на даху будинку грається лісовик, який може завдати шкоди всім мешканцям. Якщо він сяде на гребінь, будинок похитнеться. Тому, потрібно слідкувати за станом оселі.

На свято не виходьте на вулицю в нічний час, щоб лісовик не побачив.

Народні прикмети в цей день.

Голосно кричать ворони – до хуртовини.

Дрова не хочуть розгорятися, чекайте потепління.

Всередині печі щось червоне – до заморозків, а біле – до потепління.