13 лютого – день Святого Микити: традиції, обряди та прикмети

Найбільш сварливий день у році. Як ним скористатися собі на благо?

3 лютого в православ’ї шанують святого Микиту єпископа Новгородського. За народним календарем дата отримала назву Микита-пожежник, оберігач блискавок, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Микита?

Проживав Микита в XI-XII століттях і був родом з Києва. У ранньому віці пішов у затвор Києво-Печерського монастиря. Але під час самітництва піддався спокусі, відмовився вивчати Євангеліє, перестав молитися і вивчив напам’ять весь Старий завіт.

Але ігумен з ченцями постійними молитвами вигнали з Микити біса. Після цього він став вести смиренне чисте житіє, з послухом і стриманістю, а в чеснотах навіть усіх перевершив.

У 1096 році він був призначений єпископом новгородської кафедри. Помер у 1108 році, його нетлінні мощі спочивають у головному храмі Великого Новгорода — Софійському соборі.

Микиті люди моляться, щоб він уберіг їх від попадання блискавок, а житло від пожеж, так як святий вважається захисником від стихії вогню.

Обряди й традиції цього дня

За народним повір’ями, 13 лютого ввечері краще без потреби з дому не виходити, в цей час наводяться сильні вроки і псування.

За народним повір’ями, 13 лютого вважається найбільш сварливий день у році. Сьогодні можна дуже сильно з кимось посваритися, і залишитися ворогами на все життя.

Але такий день можна використати і на благо сім’ї, наприклад, жінкам, чиї чоловіки до інших жінок ходять. Треба провести обряд на їх розлучення, коханці посваряться і більше ніколи не будуть разом.

Однак майте на увазі, проводити ритуали потрібно в тому випадку, якщо почуття дружини по відношенню до чоловіка до цього часу залишаються щирими.

Коли ж подружжя вже довгий час перебуває у розладі, а чоловік по-справжньому полюбив іншу жінку, то відворот може мати негативні наслідки для того, хто його проводить.Ритуал з шпилькою

Купіть нову шпильку і приколіть в непомітному місці на річ чоловіка, яку він носить найчастіше. При цьому читайте слова відвороту:

«Гостренька булавочка, ти з рабом Божим (ім’я чоловіка) всюди перебувай, а мені в його поверненні пригодись. Від блуду і спокуси його убережи, а мені в поверненні чоловіка допоможи. Щоб вірним мені був завжди, і до інших не ходив ніколи. Нехай від коханки проклятої він втече, і ходити туди більше не внадиться. Нехай спокою і радості ні з ким, крім мене, не відчуває. Міцні мої благання, наче брила кам’яна, і зняти їх ніяк не можна. Амінь».

Ритуал зі свічкою

Купіть свічку і запаліть її опівночі, станьте біля вікна і максимально зосередьтеся на ненависті до суперниці. Тепер читайте слова відвороту:

«Ти, свічка, гори, гори. І мого чоловіка від коханки навік відлучи. Його пристрасть і любов до неї віднеси і загаси. До кінця згори, згори, і навіки вічні їх розлучи».

Свічка повинна догоріти до кінця і весь цей час повторюйте змову. Недогарок загасіть, і приберіть в затишне місце.

Ефект буде максимальним, якщо у вас вийде придбати свічку фіолетового кольору. Дія ритуалу вийде довговічною. Серед всієї магічної атрибутики предмети фіолетового кольору вважаються розлучними.

Народні прикмети

Якщо 13 лютого ворони і галки безперервно розкричалися, значить, чекати снігопаду, а можливо і сніжної бурі.

Поспостерігайте за горобцями, якщо вони навколо курників активно пір’я та пух збирають для утеплення своїх укриттів, значить, насуваються сильні морози.

13 лютого – день Святого Микити: традиції, обряди та прикмети