13 серпня — святого Євдокима. Що має зробити в цей день кожна господиня

13 серпня, православні християни вшановують пам’ять Євдокима. Він народився в 9 столітті у родині праведних християн. В юнацькому віці святий присвятив своє життя служінню Всевишньому та дав обітницю безшлюбності. Єдиною жінкою, з якою він спілкувався, була його матір. Святий був доброчесною та безгрішною людиною, за що його зробили правителем Харсіанської області. Євдоким правив чесно та справедливо, турбувався про бідняків, жінок вдів й сиріт. Після смерті мощі святого зцілювали людей, які підходили до них.

Традиції в цей день.

Господині в цей день готують різні страви з ріпи, бо саме час збору врожаю цієї культури. Її парили, в’ялили, запікали та їли сирою. Традиційно на стіл ставили кашу та пиріг з ріпою, а також, готували квас.

Цей день проводили весело – з піснями, танцями, іграми та хороводами, бо потім наступав Успенський піст й потрібно утримуватися від веселощів.

Незаміжні дівчата одягалися в святковий наряд, в коси заплітали стрічки, щоб  залучити наречених. В ніч на 13 серпня сняться віщі сни. Варто запам’ятати сон та спробувати розшифрувати його. Він здійсниться протягом 9 днів.

Християни відвідують церкву, ставлять свічку біля лику святого, читають молитву та просять захисту для родини й житла.

Щоб захистити свою родину, потрібно вранці тричі обмотати ліве зап’ястя червоною ниткою, зав’язати вузол та прочитати спеціальну змову. Протягом доби носіть не знімаючи, а потім спаліть у вогні.

Щоб захистити будинок від негативної енергетики, господині вранці випікали млинці. Перший потрібно було розрізати на четвертини та розкласти по кутках головної кімнати в оселі. Інші млинці, також, розрізали та розкладали в інших кімнатах. За повір’ям, це заспокоїть домовика, а він захистить житло від нечисті. Вранці потрібно зібрати млинці та віддати собакам.

Народні прикмети в цей день.

Павутиння літає – сонячна погода протримається ще протягом тривалого часу.

Сильний вітер – до сніжної зими.