13 серпня — святого Євдокима. Що заведено робити усім людям в цей день

13 серпня, православний світ відзначає день пам’яті праведного Євдокима. Народився він у 9 столітті в Каппадокії. Його батьки були благочестивими християнами.

В юнацтві Євдоким присвятив себе служінню Богу та пообіцяв прожити життя в цноті й безшлюбності. Єдиною жінкою, з якою він спілкувався, була його мати. Він поважно та шанобливо ставився й говорив з нею по душах.

Євдоким був доброчесною та безпорочною людиною, за що став правителем Харсіанської області. За часи свого правління був справедливим та турбувався про бідняків, вдів й сиріт. За всі вчинки під час свого життя, Господь нагородив Євдокима. Після смерті святого, люди зцілювались поряд з його труною.

Традиції в цей день.

Люди дуже шанобливо ставились до дати 13 серпня, бо в цей час тривав Успенський піст. Однак, він був легше, ніж Великий, бо наставав час збору нового врожаю та на столі були різні грибні, ягідні, овочеві й фруктові страви.

На свято особливою шаною користується ріпа. Її парили, в’ялили, запікати або вживали сирою. Також, головною стравою був пиріг з ріпою. До свята готували квас з ріпи, в який потім додавали смородиновий, малиновий або журавлиний сік.
13 серпня проводили галасливо, з різними веселощами, піснями, танцями, іграми та хороводами, бо потім протягом 14 днів потрібно стримуватися у веселощах.

Молоді незаміжні дівчата одягалися в святкове вбрання, вплітали шовкові кольорові стрічки в волосся, таким чином привертаючи увагу хлопців.

В ніч на Євдокима сняться частіше віщі сни, які здійснюються протягом 9 днів.

В цей день проводять обряди на захист житла. Відвідайте службу в храмі, запаліть свічку біля ікони святого, прочитайте молитву та попросіть захисту для своєї оселі.

Також, можна провести ритуал на захист родини. Вранці кожному члену родини намотайте тричі на ліве зап’ястя вовняну червону нитку, але вузол не в’яжіть. Зніміть нитку та занурте на 30 секунд в святу воду. Потім знов надягніть нитку на руку та зав’яжіть вузол. Прочитайте молитву отче наш. Нитку потрібно носити на руці протягом доби, а потім зняти та спалити на вогнищі.
Народні прикмети в цей день.

Літає павутиння в повітрі — до сонячної погоди протягом тривалого часу.

Сильний вітер — зима буде сніжною.