13 січня Маланки: що треба робити в це свято, та які є традиції.

13 січня, всі українці святкують найцікавіше та найяскравіше свято – Маланку.

Традиційні страви на Маланку та Старий Новий Рік.

Найтрадиційніша страва – це кров’янка, яка має назву Маланка. А також, спеціальні хлібні вироби Василя та Маланки.

Господині готують кутю, яка може містити молочні та м’ясні продукти, вареники з творогом, млинці з будь-якою начинкою та різноманітні пироги.

Карнавал на Маланку.

В цей день найголовніша подія – це перевдягатися в костюми тварин й фольклорних персонажів та ходити по селу. Після заходу сонця вони “водили Маланку” або “водити Козу”. Це дійство дуже веселило народ та нагадувало про святки.

Вночі щедрувальники ходили по хатах окремо хлопці від дівчат. Вони вдягали маски, щоб надати обряду певної загадковості.



Посівання.

14 січня, на наступний день після Маланки, чоловіча стать набирала повну торбу зерна та йшла засівати. Спочатку вітали родичів та хресних батьків, а потім сусідів. Саме чоловіки приносили щастя в оселю, бо якщо прийде перша жінка, то це до нещастя.

Примирення.

В цей день люди ходять один до одного в гості, щоб примиритися та налаштувати відносини. А парубки, які отримала гарбуза, засилали вдруге сватів.



Щедрий вечір

В цей вечер, напередодні Старого Нового Року, господині накривали щедрі столи на яких було багато м’ясних та дуже смачних страв.

13 січня Маланки: що треба робити в це свято, та які є традиції.