31 серпня, православна церква відзначає день покладання ризи або пояса Божої Матері. Вона виплела його своїми руками з верблюжої шерсті та подарувала апостолу Фомі під час відходження на небеса. Це свято започаткували у 12 столітті та відзначають до сьогодні.
Довгий час апостоли переховували пояс та все ж таки передали його у християнський храм Константинополя, де Діва Марія тримала свій омофор над парафіянами. Перше Покладання чесного пояса відбулося у 4 столітті під час правління Аркадія, а друге у 9 столітті за Лева Мудрого.
Пояс володіє чудотворною силою та виганяє злих духів з людини. Ним врятували імператрицю від одержимості й в подяку, вона прикрасила пояс Діви Марії золотими нитками.
У 14 столітті, чесний пояс передали у Ватопедський монастир на горі Афон. Потім його розділили на три рівні частини та відправили дві з них у Грузію й Німеччину. На сьогоднішній день у Львові в соборі святого Юрія зберігається частинка реліквії. Кожного року 31 серпня, вона виставляється у мощовику для поклоніння.