1 квітня — святої Марії Єгипетської. Що слід просити усім жінкам в цей день

1 квітня, православна церква вшановує пам’ять святої Марії Єгипетської. Жінки моляться преподобній, просять допомоги у виборі правильного шляху по життю та дарувати їм цнотливість, скромність й мудрість.

Марія народилася в Єгипті й в дорослому віці стала повією. Одного разу, в неї виникло сильне бажання відвідати храм та вклонитися живоносному хресту Господньому. Вона навіть не думала про свої гріхи та осмілилася переступити поріг Божого дому. В цей момент невидима сила відкинула жінку від святого місця.

З тієї секунди, грішниця вирішила не повертатися до свого минулого та попрямувала в пустелю. Там вона прожила все життя у глибокій молитві та подвигах християнської віри.

Марія Єгипетська є прикладом Божої благодаті. Кожен грішник має право на очищення, якщо він щиро розкаявся у свої гріхах. Господь Бог прийшов на землю для порятунку грішних душ, а не праведних. Спасіння поряд, воно не відрізане від нас безоднею.

Блуд за Святим Письмом – це пристрасть до всього матеріального. Грішник віддає себе не Богу та людям, а служінню ідолам нестриманості й бажання.

Свята Марія Єгипетська змогла духовно переродитися й таких прикладів в житті християнського народу дуже багато. Тому, наприкінці посту, церква пропонує згадати вірянам про святих угодників Божих, які змогли відректися від своїх бажань, щоб досягти блаженства в Ісусі Христі.