14 простих правил, які допоможуть вам пережити важкі часи

В житті трапляються різні речі, як хороші, так й погані. Якщо зараз у вашому житті чорна смуга, тоді ці психологічні правила зможуть допомогти та полегшити життя.

  1. Не втрачайте позитивного настрою.

Мозок зосереджується саме на тих подіях, які відбуваються в конкретний момент життя. В такому разі слід зосередитися лише на позитивних думках, а негатив відштовхувати від себе всіма силами. Тоді є шанс уникнути депресії та налагодити своє життя. Адже з новими силами та позитивною енергетикою буде легше вирішити складні питання.

  1. Зробіть лимонад з лимона.

Іноді слід зупинитися та зробити декілька кроків назад, щоб оцінити ситуацію з різних кутів. Тоді й рішення може прийти несподівано та дуже вчасно.

  1. Навчатися на власних помилках.

Всі ми робимо помилки, але вони можуть навчити нас більше їх не повторювати. Проведіть аналіз всіх обставин та знайдіть інший варіант вирішення ситуації. Таким чином, пережити чорну смугу буде легше, якщо не повторювати помилки.



  1. Будьте вдячні.

Подякуйте за досвід, який отримали та оточуючим. Згадайте людей, які чомусь вас навчили та підтримували. Напишіть лист з подякою цій людині, а потім передайте його їй або розкажіть все по телефону. Після такого ритуалу моральне самопочуття полегшиться, а проблеми здаватимуться не такими великими.

  1. Сконцентруйте увагу на контрольованих справах.

Буває так, що всі спроби виправити ситуацію, виявились марними. Через це опускаються руки та зникає віра в краще. В цьому випадку краще перемкнути увагу на ті справи, які ви здатні вирішити. Сфокусуйтеся на контрольованих ситуаціях, тоді й впевненість повернеться, а з нею бажання та нові сили для подолання труднощів.

  1. Хваліть себе.

Зупиніться та подивіться назад. Пригадайте все, що колись зробили та чого досягли. Коли ви оціните весь свій довгий шлях, стане легше йти вперед та ставити перед собою нові цілі.

  1. Перебувайте лише в оточенні однодумців.

Близькі люди — це ті, хто вас завжди зрозуміє та підтримає в будь-якій ситуації. Вони можуть надати пораду, прийняти вас зі всіма плюсами та мінусами характеру. Це повинні бути ті люди, яким зможете довірити все. Це може бути не лише родина, а й якась спільнота, де люди проходять або пройшли через такі самі складнощі життя.

  1. Прощайте та відпускайте.

Іноді ми намагаємось знайти винних у наших невдачах та ображаємось на цих людей. Проте не варто носити в собі такий негатив. Навіть якщо хтось винен в ситуації, відпустіть образу та знайдіть спосіб вирішити її спільними зусиллями.



  1. Не картайте себе.

Кожен стикається з труднощами в житті, проте це лише питання часу. Звісно, комусь вдається швидше впоратись з ситуацією, а комусь довше. Проте потрібно навчитися приймати будь-який варіант розвинення подій та пройти випробування гідно, не наказуючи себе.

  1. Радійте простим речам.

Так, коли настає чорна смуга, рівень комфорту знижується й знайти щось хороше, навіть в дрібницях, здається неможливим. Тому, потрібно перемкнути свою увагу на ті самі дрібниці та насолоджуватись життям. Приготуйте щось смачненьке, покатайтеся на велосипеді або влаштуйте прогулянку по місцевому парку.

  1. Перегляньте власні цінності та пріоритети.

Зазирніть глибоко в себе та поміркуйте, що саме є важливим для вас. Чи збігаються ваші мрії з реальністю. Можливо ви могли б відмовитись від того, що не є значущим. Перерозприділіть пріоритети та подивіться на своє життя під іншим кутом.

  1. Виховуйте в собі терпимість.

Не буває так, що можна отримати все й одразу. Час — це неконтрольована річ. Квіти розквітнуть лише навесні, для народження дитини потрібні двоє, будинок не можна побудувати за один день. Для того, щоб отримати щось важливе, доведеться потерпіти. Зрозумійте та прийміть це.



  1. Вибір є завжди.

Важливо пам’ятати, що ми самі робимо вибір, як поступити в тій чи іншій ситуації. Не варто покладатися на долю. Кожна людина сама повинна взяти життя в свої руки.

  1. Піклуйтеся про себе.

Якщо не піклуватися про себе, можна заробити перевтому, депресію або психічні розлади. Побалуйте себе прогулянкою містом, новою книгою, походом в кіно або театр.