14 серпня — Медовий Спас. Що потрібно зробити в цей день, щоб залучити добробут.

В першу чергу, на удачу було заведено освячувати мед.

Щорічно на Русі було заведено відзначати Спаси. Це три народно-церковних свята, які гаряче полюбилися простим людям. Існують вікові традиції та обряди, якими залучали добробут і щастя на Медовий Спас. Багато які живуть і в наші дні, інформує Ukr.Media.

Медовий Спас 14 серпня — перший у низці цих свят: за ним слідують Яблучний і Горіховий Спас. У старовину їм приділяли величезне значення: в ці дні було заведено готувати святкові страви, пригощати нужденних, дотримуватись вказаних традицій і не забувати про прикмети на удачу. У 2019 році можна оживити пам’ять предків і згадати, як раніше залучали благополуччя на Медовий Спас.

В першу чергу, на удачу було заведено освячувати мед. В цей день в церквах відбувалися спеціальні служби, куди пасічники приносили мед — перший мед, який був зібраний в цьому році. Після служби частину його залишали в церкві і роздавали бідним. На пасіках пригощали дітвору. У будинку, де на Медовий Спас водився мед, не селилося горе, його обходили хвороби. Ще пекли здобу з маком, і цьому теж є пояснення: мак пов’язаний з іменами мучеників Маковеїв.Було доброю прикметою пригостити медом гостя, який зайшов на поріг під Медовий Спас. У 2019 році можна віддати данину цій традиції. Сьогодні купити цей продукт нескладно, і навіть якщо вдома не заведено тримати мед, на 14 серпня можна потурбуватися покупкою і придбати його для особливого приводу. Оскільки це перший день Успенського посту, багато віруючих людей обмежують себе в їжі і намагаються більше дбати про духовну чистоту, дотримуючись посту. Їсти мед при цьому не заборонено. Так що можна здійснювати добрі вчинки, зробити частування з медом і роздати нужденним або просто накрити святковий стіл, скликавши рідних і близьких.

В цей день освячували водойми. Набрати в будинок води з чистого джерела, на ключику або джерелі — до удачі і щастя. Вода буде цілющою, позбавить від печалей і принесе в дім лише радість. Звичайно, не варто при цьому сваритися, якщо у джерела утворилася черга, скандалити чи іншим чином виявляти погані риси характеру.

Свої традиції залучення доброї долі є у садівників і городників. Вважається, що до Медового Спасу не варто займатися озиминою, а от після 14 серпня можна готувати ґрунт: тоді урожай буде хорошим, а на хазяйському столі не переведеться достаток.Залучити добробут на Медовий Спас нескладно: достатньо допомагати тим, хто потребує, бути привітними господарями, не відмовляти людям в гостинності і запастися випічкою з медом і маком. Але найважливіше — пам’ятати, що свято пов’язане з православною традицією. Віруючим людям можна помолитися в цей день, відвідати церкву.