Categories: Поради

14 серпня — Медовий Спас. Що потрібно зробити в цей день, щоб залучити добробут.

В першу чергу, на удачу було заведено освячувати мед.

Щорічно на Русі було заведено відзначати Спаси. Це три народно-церковних свята, які гаряче полюбилися простим людям. Існують вікові традиції та обряди, якими залучали добробут і щастя на Медовий Спас. Багато які живуть і в наші дні, інформує Ukr.Media.

Медовий Спас 14 серпня — перший у низці цих свят: за ним слідують Яблучний і Горіховий Спас. У старовину їм приділяли величезне значення: в ці дні було заведено готувати святкові страви, пригощати нужденних, дотримуватись вказаних традицій і не забувати про прикмети на удачу. У 2019 році можна оживити пам’ять предків і згадати, як раніше залучали благополуччя на Медовий Спас.

В першу чергу, на удачу було заведено освячувати мед. В цей день в церквах відбувалися спеціальні служби, куди пасічники приносили мед — перший мед, який був зібраний в цьому році. Після служби частину його залишали в церкві і роздавали бідним. На пасіках пригощали дітвору. У будинку, де на Медовий Спас водився мед, не селилося горе, його обходили хвороби. Ще пекли здобу з маком, і цьому теж є пояснення: мак пов’язаний з іменами мучеників Маковеїв.



Було доброю прикметою пригостити медом гостя, який зайшов на поріг під Медовий Спас. У 2019 році можна віддати данину цій традиції. Сьогодні купити цей продукт нескладно, і навіть якщо вдома не заведено тримати мед, на 14 серпня можна потурбуватися покупкою і придбати його для особливого приводу. Оскільки це перший день Успенського посту, багато віруючих людей обмежують себе в їжі і намагаються більше дбати про духовну чистоту, дотримуючись посту. Їсти мед при цьому не заборонено. Так що можна здійснювати добрі вчинки, зробити частування з медом і роздати нужденним або просто накрити святковий стіл, скликавши рідних і близьких.

В цей день освячували водойми. Набрати в будинок води з чистого джерела, на ключику або джерелі — до удачі і щастя. Вода буде цілющою, позбавить від печалей і принесе в дім лише радість. Звичайно, не варто при цьому сваритися, якщо у джерела утворилася черга, скандалити чи іншим чином виявляти погані риси характеру.

Свої традиції залучення доброї долі є у садівників і городників. Вважається, що до Медового Спасу не варто займатися озиминою, а от після 14 серпня можна готувати ґрунт: тоді урожай буде хорошим, а на хазяйському столі не переведеться достаток.



Залучити добробут на Медовий Спас нескладно: достатньо допомагати тим, хто потребує, бути привітними господарями, не відмовляти людям в гостинності і запастися випічкою з медом і маком. Але найважливіше — пам’ятати, що свято пов’язане з православною традицією. Віруючим людям можна помолитися в цей день, відвідати церкву.

Recent Posts

Фарбуємо Великодні яйця у незвичний візерунок. Просто та швидко

Кожна господиня на пасхальний стіл ставить розфарбовані яйця. Якщо хочеться здивувати гостей космічними яйцями, можна…

22 часа ago

Посівний календар на травень 2024. Сприятливі дні для гарного врожаю

В травні городники мають багато роботи. В цей час закінчуються посівні, посадкові роботи та пересадка…

22 часа ago

Чому птахи летять ключем: чого саме слід повчитися у них всім людям

Зграї птахів відлітають у вирій організовано та злагоджено. Однак, не кожен знає, чому вони летять…

2 дня ago

Щоб вікна блищали на Великдень, помийте їх цим дієвим засобом. І ніяких розводів

Чистити вікна – це нудна справа, яку часто відкладають на потім. Однак, відмити їх можна…

2 дня ago

Чи можна садити томати після томатів. Помилки, які допускають більшість городників

Помідори не можна висаджувати на одній й тій самій ділянці протягом декількох років поспіль. Навіть,…

3 дня ago

Як правильно посіяти моркву, щоб не треба було робити прорідження. Новий спосіб

Навесні висаджують моркву. Щоб отримати великі та смачні коренеплоди, потрібно знати правила посадки цього овочу.…

3 дня ago