14 серпня — Перший Спас – Медовий. Що потрібно зробити кожній людині в цей день

14 серпня, православні християни відзначають перший Спас – Медовий. За ним слідують Яблуневий та Горіховий. Цим святам завжди приділяють багато уваги та готують різноманітні традиційні страви.

Традиції на Медовий Спас.

Щоб залучити удачу, віряни в цей день освячують мед. Пасічники приносять в храм перший врожай та освячують його. Половину залишають в церкві, а іншу роздають дітям, бідним та нужденним.Також, господині печуть здобу з маком, бо цей продукт пов’язаний з великомучеником Маковієм.

Традиційно господині пригощають в цей день всіх гостей медом. Тим паче, що почався піст й цей продукт не є заборонений. Також, накривають святковий стіл, запрошують рідних та друзів й подають милостиню нужденним.

На Медовий Спас проводять ритуал освячення чистих джерел. Джерельна вода принесе родині щастя та успіх й позбавить від всіх хвороб.Для залучення добробуту в родину, не потрібно надмірно намагатися, достатньо попіклуватися про тих, хто потребує допомоги, бути добрим, не відмовляти в гостинності та мати багато медово-макової випічки.

Найголовнішою традицією є відвідання Божого храму та щира молитва Вищим Силам.

14 серпня — Перший Спас – Медовий. Що потрібно зробити кожній людині в цей день