14 січня — віряни відзначають день святого Василія. Як святкувати та що потрібно робити.

14 січня, православні віряни відзначають три свята.

Церковне свято день Василія.

Архиєпископ Кесарійський Василій був вченим, богословом, аскетом та автором правил життя монахів. Також, його вважають покровителем землеробів та їхньої праці й заведено засівати оселі зерном в перший день Нового Року. Зробити це повинен хлопець або чоловік. Вони принесуть щастя та добробут в оселю на відміну від жіночої статі. Тому, дівчата засівати не ходять!

В цей день церква проводить особливе богослужіння за Літургією Василя Великого. Вона має об’ємніші молитви та протяжну мелодику піснеспівів.Свято Обрізання Господнє.

В цей день, 14 січня, православні християни святкують Обрізання Ісуса. Цей обряд відбувся через сім днів після народження Христа. Потім дитину нарекли Ісусом, ім’ям, яке ще Гавриїл приніс Божій Матері з благою вістю.

Новий Рік за старим стилем.

Ісус Христос жив в часи, коли ще діяв юліанський календар. Українська православна церква й досі дотримується його. Розбіжність між григоріанським та юліанським календарями складає 13 діб. Тому, православні віряни відзначають перший день Нового Року 14 січня.