14 травня — святої Тамари. В цей день звертаються до святої, і просять допомоги

14 травня, православний світ вшановує пам’ять святої Тамари. Вона була родом з Грузії, де має особливе значення. Ім’я Тамара, яке вважають наймилозвучнішим та найдорожчим, розміщене на небосхилі церков у Грузії.

Грузинський народ оспівує святу Тамару, її красу та розум. Вона була їхнею царицею, дуже мудрою, лагідною, смиренною, працелюбною та релігійною жінкою.

За її правління, поширювалася християнська віра, в країні панував мир, відбувався розвиток освіти, розбудовувалися міста та міцнішала торгівля й економіка.

Одного разу, Тамарі наснився пророчий сон, в якому вона побачила, як море намагається поглинути її землі. Прокинувшись цариця зрозуміла, що скоро почнеться війна за віру між мусульманами та християнами.

Військо цариці Тамари, порівнюючи із силами ворога, було краплиною в океані. Однак вона повністю покладалася на волю Божу та прохала допомоги у небес. Тамара проводжала своє військо босоніж й дійшовши до ікони Пресвятої Діви Марії впала на коліна та почала молитися.

Небесні сили почули її прохання та допомогли отримати перемогу. Вона постійно опікувалася та любила свій народ, наче мати своїх дітей. Тамара померла мирно з молитвою на вустах.