1 жовтня — Покрови Пресвятої Богородиці. Що обов’язково потрібно зробити, а що категорично заборонено

1 жовтня на Покрову можна відпочивати і святкувати весілля, але краще забути про прибирання і ремонт.

1 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці. В народі кажуть: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Колись вважалось, що найкращим часом для шлюбу був час після Покрови.

Це величне свято ознаменовує засинання Природи. Це дійсно так, бо в жовтні опале листя вкриває землю, ніби готуючи її до зими.

Для християн це величне свято є символом віри в Господа і заступництвом Божої Матері.

Роками складалися різні застереження та заборони на Покрови. Суворо забороняється прибирати в оселі, виконувати ремонтні роботи, зранку не можна готувати їсти.

На Покрову прийнято пекти млинці. Хоча готувати не можна, але млинці дозволено.

Вважається, що вночі і зранку цього для відбуваються чудеса. Всі молитви у  цей час будуть вислухані.  Треба молитися про мир і спокій, захист від ворога і небезпеки. Якщо щиро просити Богородицю за здоров’я, душевний спокій, прощення гріхів, пройдуть всі страхи і переживання, людина стане щасливою.

За народними прикметами у цей день можна визначити погоду на весь рік: якщо дерева на Покрову скинуть все листя, то буде м’яка тепла зима; якщо ж листя з дерев ще не опало, то зима буде суворою і затяжною. Покрови вважається рубіжем між осінню і зимою, тому вже треба готуватися до похолодання.

Деякі незаміжні дівчата на Покрову ворожать. Наші предки вважали, що зранку треба піти до церкви і поставити свічку, щоб знайти свою долю. Якщо полум’я палало рівно, то сімейне життя буде щасливим, а якщо свічка горить неспокійно, то життя буде нестабільним.

Дуже важливим був сам процес приготування до свята. Прибирання – на першому місці. Треба очистити оселю від всього бруду і непотребу.

Ввечері перед Покровою треба згадати, на кого ви ображаєтесь, подумки відпустити всі образи і ввійти в новий день з чистим серцем. А ще треба щиро молитися і просити прощення за гріхи.

Святковий день варто провести з родиною. Утримайтеся від конфліктів в цей день. Бажано запалити свічку з храму, яка наповнить оселю святістю і спокоєм.

Але якщо вам не вдалося піти на Літургію в храм,  то зробіть якусь добру справу, допоможіть нужденним. Це принесе умиротворення і спокій душі.