15 березня — ікони Богоматері «Державна». Про що слід просити в цей день

15 березня, православний світ святкує день чудотворної ікони Божої Матері «Державна». До неї може звернутись та попросити небесного заступництва кожен християнин.

Історія появи.

Виявили ікону 15 березня 1917 року звичайна селянка Євдокія та преподобний Микола Лихачов, у невеличкому селищі Коломенське.

За декілька днів до події, Євдокії наснився сон, в якому божественний голос попросив знайти чорний образ Божої Матері та зробити його червоним, щоб кожен міг помолитися перед ним. Ще він повідомив, що божественний лик знаходиться в селі Коломенське. Наступний сон був ще реалістичніший. В ньому жінка побачила церкву та трон, в якому сиділа Божа Матір. Євдокія швидко зібралася та поспішила в те село, шукати церкву й ікону.

Діставшись до Вознесенського храму, жінка знайшла преподобного Миколу та розповіла про свої сни. Вони разом переглянули всі старовинні образи, але потрібного лику не змогли знайти. Потім святий отець відвів Євдокію у підвал й серед старих ікон вони знайшли Державну ікону Богородиці, покриту товстим шаром пилу.

На іконі зображено Божу Матір, яка сидить на заокругленому троні. На руках в неї маленький Ісус. В лівій руці вона тримає державу, а в правій – скіпетр. На голові у Богородиці розміщена корона, а плечі вкриті червоною порфірою. Євдокія відразу впізнала образ й преподобний відслужив перед іконою молебень з акафістом.

Хто повинен молитися перед образом Богоматері «Державна».

Цей чудотворний лик допомагає в різних ситуаціях, наприклад:

  • Лікує душевні та тілесні хвороби;
  • Допомагає знайти своє кохання;
  • Допомагає стати на істинний шлях;
  • Допомагає знайти вирішення матеріальних проблем;
  • Допомагає знайти радість серця та правду;
  • Рятує від епідемій, які забирають багато життів;
  • Захищає від ворогів та війни.

Насправді, це не весь список, бо святій іконі можна молитися й просити захисту та допомоги у всьому.

Місцезнаходження чудотворної ікони Богоматері «Державна».

Наразі святиня знаходиться в церкві ікони Богородиці Казанської, в селищі Коломенське. Перший шанований список зберігають в храмі Іоанна Воїна, а другий – розмістили в Ніколо-Перервинській монастирській обителі.

Звертатися до Богоматері можна за допомогою молитви «Отче наш», Богородиці або своїми словами. Найголовніше, щоб вони йшли від душі та не таїли злого умислу.