15 серпня — святого Степана. Що потрібно зробити кожному господарю в це свято

15 серпня, православний світ відзначає день Степана Сірника. Він допомагав учням Христа та проповідував в Єрусалимі. За це його засудили та забили камінням.

За свою віру його возвели в ранг святих. Мощі святого довго зберігалися в Єрусалимі, поки їх не перевезли в Константинополь. Християни відзначають саме цю подію, а не дату народження або смерті Стефана.

Традиції в цей день.

Раніше у людей був власний календар, який складався з різних циклів та обрядів. Це поєднувалося з могутніми духами природи. Згодом з’явився православний календар.

Селяни на свято займалися прибиранням заготовленого сіна в укриття. Люди любили сінокоси, тому збиралися всім селом на працю. А після цього влаштовували святкування, купання, співи та відпочинок. Молоді хлопці й дівчата одягали найкраще вбрання, щоб зустріти своє кохання.

Також, люди збиралися родиною та вирушали на збір трав, щоб потім сплести особливий вінок. Для нього необхідно зібрати більше ніж 12 різних трав. Потім його розташовували під іконами, щоб захистити оселю. Взимку, якщо хтось хворів, з цього вінка брали трави та готували відвар.

Святого Степана вважають захисником коней. Люди проводили особливий ритуал догляду за ними. Їх купали та чистили, а потім напували водою, в якій лежала срібна монета. В джерело потрібно кинути монету, потім набрати води, також кинути туди монету та дати коням.

Інколи господарі напували коней з власної шапки. За повір’ям, якщо коні вип’ють воду із срібною монетою, вони будуть захищені від нечисті та хвороб. Після ритуалу монету ховали під яслами, щоб захиститися від негараздів та задобрити домового.

За повір’ям, люди, що народилися в цей день будуть благородними, щедрими та великодушними.

Народні прикмети в цей день.

Ясна погода — така протримається протягом всього наступного місяця.

Йде дощ — буде великий врожай грибів.

Птахи будують гнізда під дахом — до ранньої осені.

Не чутно жаб — наступного дня чекайте грозу.

В цей день місяць зростаючий — до посушливої осені, а якщо молодий — до дощової погоди.