2 січня – Сильвестров день: головні традиції та заборони, яких слід дотримуватися

2 січня, православний світ відзначає день Сильвестра. Відомостей про його життя збереглося небагато. Народився він у 3 столітті в Римі та був священником. В часи гоніння християн, хоронив вбитих, через що його піддали репресіям. За переказами, святому вдалося залучити до християнства імператора Костянтина, який був язичником. За гоніння, які він влаштував, Всевишній наслав на імператора проказу. Костянтин прийшов за допомогою до Сильвестра. Святий провів обряд хрещення над ним, тоді він одужав. Прийнявши християнство, Костянтин побудував чимало храмів, а Сильвестр став римським єпископом.

Традиції в цей день.

Сьогодні доведеться працювати всім, у кого є домашні птахи — почистити курники, прибрати павутиння. Щоб тварини не хворіли, потрібно окурити приміщення запашними травами — ялівцем, полином, базиліком. Також, в курнику розміщують камінь з отворами всередині, в якості оберега.

На свято не можна вживати м’ясо, особливо пташине, інакше щастя в будинку не буде. Також, не можна стригти волосся — до облисіння.

Всі змови на здоров’я володіють сьогодні особливою силою.

За повір’ям, в цей день виходять гуляти доньки царя Ірода. Вони не мають рук, тому двері їм самостійно ніяк не відчинити й вони чекають, поки хтось вийде, щоб послати на нього хворобу.

Щоб захистити родину, кожну одвірку вікон та дверей миють особливим розчином. Для цього слід додати у воду земляне вугілля та попіл з семи печей. Тоді ніяка хвороба в дім не попаде. Якщо в родині хтось захворів, вважалося, що хтось з сестер міг напасти в чужому будинку.

Щоб захиститися від будь-якої хвороби, 15 січня потрібно провести один з обрядів. Вийдіть в парк або в дім, знайдіть молоде дерево, доторкніться до нього долонями та тричі повторіть замовляння. Потім рушайте додому, не зупиняючись та не розмовляючи ні з ким.

При смертельній хворобі, дерево забере всю негативну енергетику та засохне.

Народні прикмети в цей день.

Місяць яскраво світить та має гострі роги — до сильного вітру наступного дня.

Яскраві зірки в нічному небі — до міцних морозів, тьмяні — до відлиги.

Білки в цей день бігають по лісу, чекайте потепління.