15 січня – Сильвестров день

Потрібно прочитати замовляння від хвороб, в цей день він особливу силу має.

 

15 січня у православному світі вшановують пам’ять християнського святителя римського єпископа Сильвестра. За народним календарем дата отримала назву Сильвестров день, куряче свято, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Сильвестр?

Про життєдіяльність Сильвестра відомо небагато. Родом він був з християнської сім’ї, проживав у III-IV століттях в Римі. Служив у сані священика. Коли почалися гоніння на християн, убитих він хоронив, за що сам піддався репресіям.

За легендою Сильвестр навернув до християнської віри імператора Костянтина, який сповідував язичницьку релігію. За гоніння, влаштовані проти християн, Господь наслав на Костянтина проказу.

Тоді він прийшов до Сильвестра і попросив про допомогу. Святитель хрестив імператора, після чого той одужав. Увірувавши в християнство, Костянтин став зводити храми, а Сильвестра призначив єпископом римським.

Обряди й традиції цього дня

15 січня у всіх, хто тримає домашню птицю, буде багато роботи. Цей день не дарма наші предки назвали курячим святом.

Сьогодні потрібно вичистити курники, пообмітати павутиння на стінах.

Щоб захистити птицю від хвороб і мору, окурюють приміщення запашними травами (ялівець, полин, базилік). В якості оберега вішають в курнику камінчик з діркою посередині (називається в народі «курячий бог»).У Сильвестров день існує заборони:

Не їжте сьогодні м’ясо, особливо птицю, інакше благополуччя зі щастям з дому піде.

В цей день не стрижуть волосся. Хто не послухається, той незабаром облисіє.

Читайте замовляння від хвороб, вони сьогодні особливо сильні.

За народними повір’ями в Сильвестров день мороз виганяє з-під землі дванадцять сестер-лихоманок, дочок царя Ірода. Сліпі вони, худі й потворні, до того ж безрукі, тому двері відкривати не можуть, самі в будинок не потраплять.

У дверей чекають, поки вийде хто-небудь з домочадців слабший, щоб можна було на нього наслати хворобу. Кожна з сестер носить своє ім’я і свою хворобу посилає.

Щоб убезпечити родину від лихоманок і хвороб, 15 січня треба промити всі одвірки біля дверей і вікон спеціальним розчином.

У воді розводять:

— четвергову сіль (яку заготовляють в Чистий Четвер напередодні Великодня);

— вугілля земляне (його заготовляють в Іванів день);

— золу з семи печей.

Вважали, що після такого обряду жодна лихоманка і близько до одвірку не підійде протягом усього року. Якщо хвороба все-таки подолала когось із членів сім’ї, то вважали, що сестра-трясця напала в чужому домі.

Для захисту від будь-яких захворювань у Сильвестров день читають замовляння і проводять обряди, так як сьогодні вони володіють особливою чудодійною силою.

Нескладний ритуал з молодим деревом допоможе позбутися від недуги:

1. В парку або лісі відшукайте молоденьке деревце.

2. Притисніть до його стовбура долоні і тричі прочитайте замовні слова:

«Хвороба тягуча, хвороба болюча нехай до стовбура потягнеться і до дерева перейде. Ти, хвороба, не мене рабу Божу (ім’я) муч, а деревину точи. Своє захворювання віддаю, а в обмін здоров’я забираю. Амінь».

3. Після обряду до самого будинку треба йти, ні з ким не зупиняючись і не розмовляючи.

Якщо у людини хвороба була смертельна, то деревце, яке забрало на себе негатив, незабаром засохне.

Народні прикмети 15 січня

У ніч на 15 січня поспостерігайте за небом. Місяць дуже яскравий і з гострими рогами, значить, завтра підніметься сильний вітер. Зірки яскраві кажуть про наближення міцного морозу, а тьмяні — відлигу.

Якщо білки в Сильвестров день вилізли з дупла і розбіглися по лісу, значить, в найближчі дні встановиться тепла погода.

Джерело