2 вересня — день ікони Пресвятої Богородиці Калузької. Що потрібно просити у святої

2 вересня, православний світ відзначає день ікони Пресвятої Богородиці Калузької. До неї звертаються за зціленням віряни, які страждають глухотою, розслабленням, холерою й чумою. Також, просять захисту від ворожих військ.

Знайшли святиню дві служниці на горищі одного поміщика у селі Калузької губернії. Одна з служниць, Євдокія, була дуже нестримана та постійно говорила непристойні речі. Інша пригрозила, що якщо ікона чутиме ці вирази, то накаже Євдокію. У відповідь вона плюнула на образ й в ту ж хвилину на неї напали судоми й дівчина знепритомніла. Врятували Євдокію батьки, які замовили молебень перед святинею та окропили дівчину освяченою водою.

У 1771 році, за допомогою святині було врятовано багато життів від моровиці, яка розповсюджувалась по Калузі та сусідніх містах. Віряни носили ікону навколо міста з молитвами на протязі трьох днів й хвороба відступила.

Також, святий образ відвернув війська Наполеону зі шляху на Калугу. Перед цим християни молилися іконі та просипи захисту від ворогів.

Зараз зберігаються списки святині у кафедральному соборі Калуги, але оригінал наразі втрачений.