15 вересня — день ікони Пресвятої Богородиці Калузької. Що потрібно просити у святої

15 вересня, православний світ відзначає день ікони Пресвятої Богородиці Калузької. До неї звертаються за зціленням віряни, які страждають глухотою, розслабленням, холерою й чумою. Також, просять захисту від ворожих військ.

Знайшли святиню дві служниці на горищі одного поміщика у селі Калузької губернії. Одна з служниць, Євдокія, була дуже нестримана та постійно говорила непристойні речі. Інша пригрозила, що якщо ікона чутиме ці вирази, то накаже Євдокію. У відповідь вона плюнула на образ й в ту ж хвилину на неї напали судоми й дівчина знепритомніла. Врятували Євдокію батьки, які замовили молебень перед святинею та окропили дівчину освяченою водою.У 1771 році, за допомогою святині було врятовано багато життів від моровиці, яка розповсюджувалась по Калузі та сусідніх містах. Віряни носили ікону навколо міста з молитвами на протязі трьох днів й хвороба відступила.

Також, святий образ відвернув війська Наполеону зі шляху на Калугу. Перед цим християни молилися іконі та просипи захисту від ворогів.

Зараз зберігаються списки святині у кафедральному соборі Калуги, але оригінал наразі втрачений.