16 червня — День Святої Трійці. Що обов’язково маємо зробити в цей день

Через сім тижнів після Великодня православні християни відзначають Трійцю, або день зішестя Святого Духа.

Про традиції свята Трійця, одного з головних православних свят.

Трійця, як релігійне свято не проходить без служби в храмі з Божественною літургією та Великої вечірні. На Трійцю прийнято прикрашати храми зеленню: на підлогу кладуть свіжоскошену траву, ікони прикрашають квітами і молодими гілками дерев. Береза — головний атрибут свята, її гілки символізують силу Святого Духа.

Крім того, на свято прийнято накривати стіл і запрошувати всіх родичів, друзів та близьких. Традиційне блюдо — коровай.

Що потрібно зробити в цей день

— У цей день потрібно набрати запашних трав і прикрасити ними будинок, а також запастися лікарськими рослинами.

— Напередодні Трійці прийнято робити генеральне прибирання.

— В батьківську суботу, день перед Трійцею, прийнято відвідувати кладовища, приводити в порядок могили і поминати покійних родичів і друзів.

— На Трійцю прийнято подавати милостиню всім нужденним і попросити їх помолитися за померлих.

— Під час Трійці прийнято влаштовувати застілля і запрошувати на нього близьких.

— У цей день прийнято свататися, щоб весілля зіграти на Покров. Вважалося, що тоді шлюб буде щасливим.



Чого не можна робити в цей день

— У святкові дні Святої Трійці краще відкласти усі домашні справи на потім. Зрозуміло, що сучасній людині досить важко дотримуватися православних правил. І всі 3 дні відвідувати церкву. Але по можливості постарайтеся усе ж таки це зробити.

— На Трійцю не варто трудитися в городі чи на дачі. Усі земельні роботи в ці дні під забороною. Якщо ви хочете що-небудь посадити, краще цього робити. Заборонено також шити, прати, прасувати, стригтися, мити підлогу, робити ремонт тощо.

Ті, хто працюють вдома в ці дні, висловлюють свою неповагу до Бога. Ось чому у великі церковні свята люди здавна намагалися відкласти усі домашні справи, щоб присвятити себе виключно Богу.

— У багатьох джерелах зазначається, що на Трійцю не можна купатися. Вважається, ніби русалки затягнуть у воду та втоплять. Однак насправді у цьому немає нічого поганого. І церква не забороняє купатися в морі, річці чи басейні. Із точки зору церкви немає заборон щодо купання в Троїцькі дні.

 — А ось сваритися та конфліктувати забороняється. У ці святкові дні потрібно бути особливо добрими й милосердними, прощати минулі образи. Крім цього, уникати прояву негативних емоцій, образ, заздрості та претензій.



— Що стосується відпочинку на природі, то церква цього не забороняє. Просто не варто скасовувати службу в церкві заради цього. Якщо ви підете на службу, помолитеся, прикрасите будинок зеленню, після цього можете відправитися до водоймища, приготувати рибу на барбекю. Візьміть із собою пироги, яйця, зелень. Найчастіше Трійця — це кінець травня або дні першого літнього місяця, тому погода стоїть спекотна.