29 квітня — Чистий четвер. Що потрібно зробити в цей важливий день

29 квітня 2021 року, православний свят відзначатиме Великий Четвер, який вважається одним із найважливіших днів Страсної седмиці. В цей день, один із учнів Ісуса зрадив його й наступного дня Спасителя вбили. Тому, кожен вірянин намагається сповідатися та причаститися, щоб очистити свою душу від гріхів перед великим святом Воскресінням Христовим.

Що потрібно зробити у Великий четвер.

Вночі з середи на четвер, віряни заготовляють сольовий оберіг. Для цього потрібно кожному члену родини покласти в мішечок по жмені солі. Господиня прожарює її на пательні та пересипає в новий мішок. Таку сіль зберігають на протязі року та використовують за потреби. Наприклад, додають у їжу під час хвороби, миють з нею підлогу, щоб очистити дім від негативу або носять з собою в ладанці, як оберіг.З самого ранку, ще до сходу сонця, необхідно помитися. Деякі віряни занурюються у відкриті водоймища, пов’язуючи це з Водохрещем, щоб змити з себе всі гріхи та хвороби.

Вранці потрібно відвідати храм на ранкову службу, висповідатися та причаститися. На вечірній службі священники читають Євангелій, а християни тримають запалені свічки, які потім несуть додому. Якщо дорогою вона не згасне, то родину чекає щастя та добробут.

На протязі дня господині прибирають оселю, все вимивають й викидають непотрібні речі та сміття. Потім починають займатися випіканням святкових пасок та розфарбовуванням яєць.Що заборонено робити у Великий четвер.

В цей день не можна співати, танцювати, веселитися та відмічати урочисті події.

В церкві не проводять обряди хрещення та вінчання, тому краще перенести їх на інший день, після Великодня.

У Чистий четвер не можна залишати початі справи та неприбраний будинок.

Суворо забороняється позичати з дому речі та гроші. Ті хто просять, намагаються забрати з оселі добробут.