16 липня — святих мучеників Мокія й Марка. Що потрібно зробити усім господарям

16 липня, православний світ відзначає Маків день. На свято згадують святого лікаря Діоміда та святих мучеників Мокія й Марка.

Діомід виховувався в благочестивій християнській родині. Будучи юнаком, освоїв професію лікаря. Він зміг вилікувати та звернути до християнства багатьох людей. Через це жорстокий правитель Діоклетіан наказав привести до нього Діоміда. Однак, Всевишній забрав його в Царство Небесне ще по дорозі до палацу, не давши загинути мученицькою смертю.

Мокій та Марк проживали в 4 столітті та дотримувалися християнської віри, через що були піддані жорстоким тортурам за наказом імператора Максиміана. Він намагався змусити святих звернутися до язичництва, але отримав відмову, за що святих позбавили голови.

Традиції в цей день.

В цей день люди вирушають на збір маку, тому свято називають Маковим.

Вранці чоловіки йшли на косовицю, а жінки — збирати мак. Дітей з собою не брали, бо за повір’ям, мак росте на полях битв та боїв, вбираючи кров з землі, тому може й з дітей всю кров забрати. Через це жінки перед походом в поле пили святу воду та три рази читали «Отче наш». Збирати мак потрібно було в повній тиші та швидко.

Макове насіння впливає на людину, як снодійне. Після повернення додому, жінки насипали мак перед входом в дім, щоб захистити оселю від нечистих сил.

Потім господині пекли пироги з маком, але їли їх лише чоловіки.

16 липня не можна починати нових справ, бо вони будуть невдалими. Не укладайте серйозних угод, не переїзжайте в новий дім, не проводьте ділових переговорів та зустрічей в цей день. Краще утриматися від далеких подорожей та поїздок — підвищений ризик ДТП. Також, не можна зловживати алкоголем та лікарськими препаратами.

На свято можна зробити оберіг з маку, щоб залучити достаток в дім. Візьміть 7 макових коробочок, насіння перекладіть в фіолетовий конверт або коробочку. Після цього знайдіть лівий та дальній кут від вхідних дверей. Розташуйте там оберіг та не прибирайте ніколи.

Народні прикмети в цей день.

Оси озлоблені — до спекотної погоди.

Собаки не хочуть їсти та риють землю, чекайте негожої погоди.