16 січня — відзначають Гордіїв день. Що не можна та що можна робити в це свято

Предки наші часто говорили, що в цей день пишалися батьками, але не варто заноситися собою, адже «Сатана гордився – з неба звалився». Тому, сьогодні не можна пишатися,  хвалитися здоров’ям, добром чи дітьми, інакше все забере Гордій.

Цей день ще називали «Малахія», вважалося, що відьми цього дня приходили з гулянок голодними та могли задоїти корову до смерті. Тому, потрібно було від них захищатися. Для цього біля хліва клали гілки з осичини, а над воротами прив’язували сальну свічку. Вважалось, що тепер нечисть не прийде. На крайній випадок, просили домового подивитися за худобою.

Ще під час доїння, поруч не повинно було бути нікого, щоб не наврочили тварину. Хлів обмітали мітлою, корів обходили стороною, як би вимітали все зло. Це був такий оберіг на худобу від нечистої сили. В цей день корів годували кашею з борошна або вівса на молоці, її несли в хлів прямо в горщику в якому вона варилась.


Були люди психічно хворі їх називали каженниками. Цього дня, в давнину, люди молилися за них пророку Малахію, а знахарі могли зцілювати таких хворих. Сьогодні варто згадати все, що робили добре, хвалили родичів та близьких, приділяли більше всім уваги. У святкові дні, також не можна було працювати ввечері. Незаміжні жінки та дівчата з цього дня починали ворожіння.

Вважалось, що діти, які народились 16 січня, могли легко розпізнавати зло й добро та вміли відчувати природу. Тому, їм потрібно було носити камінь-талісман гранат та аметист.