16 травня — Маври Розсадниці. Що роблять усі городники в цей день, для отримання гарного врожаю

16 травня, православний світ відзначає день Маври Розсадниці. В цей день згадують мученицю Мавру та її чоловіка — мученика Тимофія.

В народі свято має назву «Розсадниця», бо це вдалий день для посівних робіт та пересадки розсади капусти на постійне місце зростання. Також, цей день називають «Молочним» через великі надої, бо корови вже встигли напастися та поїсти свіженької травички. Ще свято називається «Зелені щі», бо на ділянках вже з’являється зелень, яку додають до борщів.

Мавра народилася в 3 столітті. Належала вона до язичницького віросповідання, але покохала Тимофія, який служив читцем в християнській церкві. Вони одружилися саме під час гоніння християн.

Через деякий час правителю Аріану розповіли про Тимофія та привели на суд. Він був звинувачений в розповсюдженні християнства та зберіганні святих писань. В час, коли над Тимофієм знущалися, прийшла його дружина Мавра та зізналася в своїй християнській вірі та сказала, що хоче розділити страждання зі своїм коханим. Розлючений імператор віддав наказ вискубати з неї все волосся та занурити в казан з окропом. Після тортур, мучеників розіп’яли на хрестах обличчям один до одного. Однак, лише на десятий день вони померли.

Традиції в цей день.

16 травня — це сприятливий день для посіву та пересадки розсади капусти на ділянку. Щоб надати їй захист від шкідливих комах, потрібно окропили її святою водою. В цей день прийнято готувати молочну кашу, щоб бути здоровим.

Народні прикмети в цей день.

Вранці багато роси, чекайте щедрий врожай огірків.

Немає роси вранці – наближається дощова погода.

Ясень ще не розправив листя, а дуб стоїть зелений, чекайте посушливого літа.

Цвіте черемха — до похолодання.

Черемха має багато квітів — влітку будуть дощі.