17 березня — Торжество православ’я: Що потрібно зробити кожному в цей день

Початок Великого посту вважається найсуворішим часом для кожної віруючої людини. Кожен день першого тижня має особливе призначення, а часом навіть й історичний підтекст, який слід знати всім.

Перший недільний день Великого поста був названий Торжеством православ’я. Свято несе в собі важливий духовний сенс і присвячений перемозі православного світу над єрессю іконоборства. Подія відзначається 17 березня.

Історія свята

Святкування присвячено подіям Константинопольського собору. У далекому минулому, а саме у восьмому столітті, почалося повстання іконоборців, тривалістю в результаті майже сто років. Кінець єресі іконоборства поклала цариця Феодора. З її допомогою святі ікони були повернуті в свої обителі, а гоніння православних християн закінчилися. З тих пір залишилася традиція зустрічати свято і проводити святкове богослужіння.

Торжество православ’я в 2019 році

У 2019 Торжество православ’я випадає на 17 березня. Це свято присвячене перемозі не тільки над іконоборством, а й над іншими розколами, які переживали православні віруючі.

У неділю 17 числа в церквах і храмах пройде традиційна святкова служба. На початку священнослужителі разом з прихожанами піднесуть молитви, звернені до Господа.

Варто відзначити, що святкування розпочнеться з вечора 16 березня. Парафіяни зберуться в храмах на всеношну. Після святкової літургії в центрі церкви церковнослужителі встановлять святі ікони Христа і Богородиці. Вони стануть нагадуванням про те, що кожен віруючий має право поклонятися іконам і служити Господу. Після цього всі бажаючі зможуть помолитися святим перед їх чудотворними образами.У день святкування церква дозволяє віруючим відступитися від сухоїдства, яке пропонується постом, і побалувати себе стравами, приготованими на пару. Зрозуміло, ні про яке м’ясо і молоко мови і бути не може – ці заборони як і раніше актуальні.

Джерело