17 червня — Митрофанів день. Чого краще не робити в цей день усім жінкам

17 червня, православний світ відзначає день Митрофана. Родом він був з Рима та жив в 3-4 століттях. Під час гоніння християн, разом з батьком та братом вирушив у подорож Візантією й згодом почав служити в церкві. Батько святого, а потім брат, були єпископами. Коли вони померли, їх місце зайняв Митрофан. Святий був мудрою та благочестивою людиною. Тому, його вирішили обрати першим патріархом Константинополя. Помер Митрофан, коли йому було 117 років, тихою та мирною смертю.

Традиції в цей день.

Раніше свято називали Митрофан-гнойовик через те, що починалася підгодівля землі гноєм. На знак цього вигадали навіть особливий обряд. Найстарший працівник в полі повинен був одягти сорочку білого кольору, пов’язати червоний пояс та кинути першу лопату гною. Після цього він вирушав в церкву та молився про великий врожай. Інші ж працівники продовжували підгодовувати землю гноєм.

Жінки вранці пекли пряники, потім плели коси з червоними стрічками та ходили по сусідах, пригощаючи випічкою. Таким чином вони шукали для себе наречених.В цей день краще не починати нових справ, бо вони будуть не вдалими.

За повір’ям, якщо сьогодні рано лягти спати, то життя буде коротким. Тому, молоді дівчата та хлопці йшли на гуляння, а старші люди збиралися разом за приємною бесідою. Намагалися просидіти хоча б до півночі, а вже потім йшли спати.

В інші дні всі лягали спати рано. Навіть медично доведено, що це фізіологічно корисно.

Людині необхідно 7-8 годин на сон, щоб організм зміг відновитися. Краще лягати спати з 22:00 до 22:30, тоді людина прокинеться повною енергії. Хто лягає після опівночі, страждає від хронічної втоми.

Активна регенерація тканин відбувається з 23:00 до 4:00 годин. Якщо лягати пізно, то у клітин залишається менше часу на відновлення, звідси й прискорена старість.

Якщо спати погано та мало, обмін речовин уповільниться, а сил вранці не буде. Це призводить до посиленого харчування, щоб заповнити нестачу енергії.Для нормального функціонування мозку необхідний мелатонін, який виробляється з 22:00 до 2:00 годин. Якщо не спати в цей час, тоді згодом з’явиться загальмованість та погіршиться пам’ять.

Під час нічного відпочинку, кожен м’яз та волокна розслабляються, проходять спазми й поліпшується кровообіг.

Народні прикмети в цей день.

Під час сходу сонця надворі душно — до дощу.

Йде дощ — така погода протримається ще 2-3 дні.