4 листопада — святого Ермея. Головні заборони, яких слід дотримуватися цього дня

4 листопада, православний світ відзначає день святого Ермея. Також, вшановують пам’ять мирського єпископа Нікандра. Їх наставником був святий апостол Павло. Святих піддавали жорстоким тортурам за християнську віру. Ермею та Никандру забили цвяхи в голову, живіт та серце, а після цього скинули в яму й засипали землею.

Традиції в цей день.

Цей день вважається нещасливим. Тому, краще утриматись від нових знайомств, нових справ та весілля.

Не виносьте з дому речі, їжу та  гроші сьогодні.

Не можна ходити по перехресних дорогах, бо там живе нечисть. Якщо обійти перехрестя не виходить, перед ним слід тричі прочитати молитву «Отче наш».

В цей день намагаються сидіти вдома та не виходити нікуди.

Листопад вважається найтемнішим та чаклунським місяцем. Надворі сира та холодна погода, рано приходить ніч, погане самопочуття й настрій. Також, гуляє нечиста сила, тому цей місяць славиться найсильнішими псуваннями.

Існує розповідь про Івана, який вийшов за дровами в цей день. Там на нього напала нечисть та налякала до німоти та сліпоти.
Однак, нечиста сила не лише по вулицях бродить, а й в дім може залізти. Тому, сьогодні слід щільно закрити всі вікна та двері.

Раніше керівники робили цей день вихідним, а діти не йшли до школи. Однак, без діла не сиділи, бо не можна сьогодні байдикувати. За повір’ям, саме в ледарів вселяються біси та демони.

Щоб захистити оселю від нечисті, потрібно читати молитви. Для цього малюють хрести над вікнами та дверима й кладуть на підвіконня горобинові гілки.

Також, можна зробити мішечки-обереги. Підійде будь-яка тканина, з якої слід пошити мішечки та наповнити кропом, коренем лопуха, петрушкою, часником, чортополохом, цибулинням, кропивою, полином, базиліком й звіробоєм. Розкладають мішечки біля кожного виходу з будинку.

Народні прикмети в цей день.

Хмари мають хвилястий вигляд — до погіршення погодних умов.

Сонце обрамлене білими колами, чекайте заметілі.

Густий туман — до відлиги.