17 лютого — день Миколая Студеного: Що можна робити, а чого не треба

17 лютого, православні вшановують преподобного Миколу Сповідника, ігумена Студійського, який народився на Криті. Ми розповімо про історію цього дня, а також про прикмети свята.

Преподобний Микола сповідник, ігумен Студійський жив в 9 столітті. Під час жорстоких гонінь візантійського імператора Лева Вірменина на християн, преподобний Микола розділив долю преподобного Феодора Студита: їх неодноразово укладали в темниці і всіляко катували. Однак вони продовжували ревно поширювати православ’я серед християн.
У народі день прозвали «Микола Студений», так як 17 лютого зазвичай били найлютіші морози. На Русі цей день мав також і інша назва — Вовчий сват. Вважалося, що в цей час у лісах в розпалі звірині весілля. Наші пращури говорили, що «про звіриних стежках в лісі знає тільки Нікола Студений». І тільки йому було відомо, де влаштовує своє лігво мати-вовчиця, і як пускаються в танок лисиці.

Що треба робити в цей день

Саме в цей день вшановують святого Миколая. Так як вважається, що цей ігумен і грецький сповідник мав дар зцілення, тому йому часто моляться в день 17 лютого для зцілення від хвороб. В цей день жінки намагалися переробити всю домашню роботу. Вони прибирали, доглядали за тваринами, читали над худобою спеціальні охоронні молитви, щоб уберегти їх від звірів.

Що не можна робити на Миколу Студеного

Існувало повір’я, згідно з яким саме в цей день звірі влаштовували ігрища, весілля, а тому з’являтися на їх шляху було дуже небезпечно. Не можна збиратися в далеку дорогу. Якщо виникла термінова необхідність в поїздці, потрібно сильно помолитися святому Миколі. Не варто обрізати нігті, митися і стригтися — інакше буде біда. Не можна полювати в цей день.

Джерело